ШПА: Севиља "пала" у Малаги, Атлетико бјежи!

У последњем мечу 35. кола Примере Малага код куће убедљиво победила Севиљу.  Некако с’пролећа, Малага победе ређа! У дербију Андалузије на Ла Росаледи пала Севиља.

Фудбал 01.05.2017 | 23:20
Севиља је у 35. колу Примере доживела пораз у Малаги 4:2 (1:1) и смањила шансе да на крају сезоне освоји треће место, које сада припада Атлетико Мадриду (има три бода више).

С друге стране, бодови за Малагу не значе много, јер је одавно обезбедила опстанак, а за Европу нема шансе.

После пола часа игре Севиља је реализовала контру преко Васкеза. Малага је до одласка на одмор успела да изједначи, а већ на почетку другог дела и да поведе. Стрелци су били Форналес, врло лепим и прецизним ударцем са 16-17 метара, и Рамирез, који је искористио грешку одбране Севиље и искоса с десне стране погодио ближи угао.

Франко Васкез је у 57. минуту искористио кикс дефанзивне линије домаћина и поново поравно резултат. Али је то било све од Севиље.

Малага је до краја постигла још два гола. Дијего Љоренте је одлично реаговао на центаршут у 77, а Карлос се сјајно снашао пошто је претходно, у 89. минуту, Рамирез промашио пенал.

Малага меље, а под точковима машине са обале Медитарана остао је и локални андалузијски ривал, Севиља. Вечерас је на Ла Росаледи домаћин славио са 4:2 у последњој утакмици 35. кола Примере.

Ово је фудбалерима Малаге била пета победа у последњих шест првенствених утакмица и дефинитивно јој прија овај пролећни период.

А Сандро Рамирез показао је да је у последње време у заиста доброј форми, вечерас је постигао шест гол на шестој узастопној утакмици. Мрежу је затресао у 51. минуту за вођство Малаге од 2:1.

Додуше, у 89. минуту му је голман Севиље Серхио Рико одбранио пенал, а на одбитак је натрчао Хуан Карлос и поставио коначан резултат.

Иначе, Севиља је веома добро почела утакмицу, а мексички интернационалац Франко Васкез довео је госте у вођство у 30. минуту.

Осам минута касније изједначио је Пабло Форналс, пре него што је поменути Сандродонео преокрет Малаги. Мексиканац Васкез је био стрелац и другог гола Севиље у 57. минуту, али се испоставило да гости неће моћи више од тога. Тренутак одлуке десио се 20 минута касније када је Дијего Љоренте донео домаћину нову предност и отворио врата победе.