ŠPA: Sevilja "pala" u Malagi, Atletiko bježi!

U poslednjem meču 35. kola Primere Malaga kod kuće ubedljivo pobedila Sevilju.  Nekako s’proleća, Malaga pobede ređa! U derbiju Andaluzije na La Rosaledi pala Sevilja.

Fudbal 01.05.2017 | 23:20
Sevilja je u 35. kolu Primere doživela poraz u Malagi 4:2 (1:1) i smanjila šanse da na kraju sezone osvoji treće mesto, koje sada pripada Atletiko Madridu (ima tri boda više).

S druge strane, bodovi za Malagu ne znače mnogo, jer je odavno obezbedila opstanak, a za Evropu nema šanse.

Posle pola časa igre Sevilja je realizovala kontru preko Vaskeza. Malaga je do odlaska na odmor uspela da izjednači, a već na početku drugog dela i da povede. Strelci su bili Fornales, vrlo lepim i preciznim udarcem sa 16-17 metara, i Ramirez, koji je iskoristio grešku odbrane Sevilje i iskosa s desne strane pogodio bliži ugao.

Franko Vaskez je u 57. minutu iskoristio kiks defanzivne linije domaćina i ponovo poravno rezultat. Ali je to bilo sve od Sevilje.

Malaga je do kraja postigla još dva gola. Dijego Ljorente je odlično reagovao na centaršut u 77, a Karlos se sjajno snašao pošto je prethodno, u 89. minutu, Ramirez promašio penal.

Malaga melje, a pod točkovima mašine sa obale Meditarana ostao je i lokalni andaluzijski rival, Sevilja. Večeras je na La Rosaledi domaćin slavio sa 4:2 u poslednjoj utakmici 35. kola Primere.

Ovo je fudbalerima Malage bila peta pobeda u poslednjih šest prvenstvenih utakmica i definitivno joj prija ovaj prolećni period.

A Sandro Ramirez pokazao je da je u poslednje vreme u zaista dobroj formi, večeras je postigao šest gol na šestoj uzastopnoj utakmici. Mrežu je zatresao u 51. minutu za vođstvo Malage od 2:1.

Doduše, u 89. minutu mu je golman Sevilje Serhio Riko odbranio penal, a na odbitak je natrčao Huan Karlos i postavio konačan rezultat.

Inače, Sevilja je veoma dobro počela utakmicu, a meksički internacionalac Franko Vaskez doveo je goste u vođstvo u 30. minutu.

Osam minuta kasnije izjednačio je Pablo Fornals, pre nego što je pomenuti Sandrodoneo preokret Malagi. Meksikanac Vaskez je bio strelac i drugog gola Sevilje u 57. minutu, ali se ispostavilo da gosti neće moći više od toga. Trenutak odluke desio se 20 minuta kasnije kada je Dijego Ljorente doneo domaćinu novu prednost i otvorio vrata pobede.