Хановер и Брауншвајг без грешке, Минхен 1860 трећелигаш?!

Фаворити не испуштају Штутгарт из видокруга, и даље су на три бода заостатка.

Фудбал 01.05.2017 | 10:45
Три кола пре краја нема попуштања у Цвајти. Хановер и Ајнтрахт из Баруншвајга наставили су да прате Штутгарт и новим минималним победама одржали су три корака заостатка за Швабама.

Пред препуним трибинама своје ХДИ арене фудбалери Хановера су савладали данас Фортуну из Дизелдорфа (1:0) која не може већ недељама да победи никога па ће у завршници сезоне страховати за опастанак. Готово 50.000 гледалаца пратило је овај меч у којем је домаћин доминирао током свих 90 минута, иако је до победе стигао после сјајне акције из осмог минута.

Едгар Приб је одлично прошао по левој страни, припремио идеалну шансу за Никласа Фулкругакоји је петим голом у сезони одлучио овај меч. Ово је, иначе, други пут на последње три утакмице да овај момак постиже гол одлуке, па ће у Хановеру сигурно да га славе као бога ако их у финишу сезоне одведе до другог места и деиректне промоције у Бундеслигу.

Поред Хановера, корак у трци за пласман у елиту одржао је данас и Ајнтрахт из Брауншвајга, који је као гост задао ударац Минхену 1860 усред Баварске (1:0). Швеђанин Кристофер Њуман постигао је данас 11. гол у сезони, а његов погодак у 55. минуту био је довољан да гости укроте Лавове и изједначе се на деоби другог места са Хановером.

Новим поразом Минхен 1860 је изузетно закомпликовао своју позицију, пао је на 16. место које води у бараж за опастанак у Цвајти. Тиме им се смеши испадање у трећу лигу што би био велики ударац за амбициозну управу Лавова.

Добар посао одрадио је и Ерцгебирге Ауе који је на свом терену победио Вирцбургер са великих 3:1 и прескочио га на табели. Екипа из Баварске, коју тренира Бернд Холербах новим поразом доспела је у опасну зону где је ситуација и даље неизвесна и где сви осим отписаног Карлсруеа, могу да испадну.