Hanover i Braunšvajg bez greške, Minhen 1860 trećeligaš?!

Favoriti ne ispuštaju Štutgart iz vidokruga, i dalje su na tri boda zaostatka.

Fudbal 01.05.2017 | 10:45
Tri kola pre kraja nema popuštanja u Cvajti. Hanover i Ajntraht iz Barunšvajga nastavili su da prate Štutgart i novim minimalnim pobedama održali su tri koraka zaostatka za Švabama.

Pred prepunim tribinama svoje HDI arene fudbaleri Hanovera su savladali danas Fortunu iz Dizeldorfa (1:0) koja ne može već nedeljama da pobedi nikoga pa će u završnici sezone strahovati za opastanak. Gotovo 50.000 gledalaca pratilo je ovaj meč u kojem je domaćin dominirao tokom svih 90 minuta, iako je do pobede stigao posle sjajne akcije iz osmog minuta.

Edgar Prib je odlično prošao po levoj strani, pripremio idealnu šansu za Niklasa Fulkrugakoji je petim golom u sezoni odlučio ovaj meč. Ovo je, inače, drugi put na poslednje tri utakmice da ovaj momak postiže gol odluke, pa će u Hanoveru sigurno da ga slave kao boga ako ih u finišu sezone odvede do drugog mesta i deirektne promocije u Bundesligu.

Pored Hanovera, korak u trci za plasman u elitu održao je danas i Ajntraht iz Braunšvajga, koji je kao gost zadao udarac Minhenu 1860 usred Bavarske (1:0). Šveđanin Kristofer Njuman postigao je danas 11. gol u sezoni, a njegov pogodak u 55. minutu bio je dovoljan da gosti ukrote Lavove i izjednače se na deobi drugog mesta sa Hanoverom.

Novim porazom Minhen 1860 je izuzetno zakomplikovao svoju poziciju, pao je na 16. mesto koje vodi u baraž za opastanak u Cvajti. Time im se smeši ispadanje u treću ligu što bi bio veliki udarac za ambicioznu upravu Lavova.

Dobar posao odradio je i Ercgebirge Aue koji je na svom terenu pobedio Vircburger sa velikih 3:1 i preskočio ga na tabeli. Ekipa iz Bavarske, koju trenira Bernd Holerbah novim porazom dospela je u opasnu zonu gde je situacija i dalje neizvesna i gde svi osim otpisanog Karlsruea, mogu da ispadnu.