ШПА: Крстичић и Катаи ''окренули'' Бетис!
Фудбалери Алавеса победили су у гостима после преокрета Бетис са 4:1, у 35. колу Примере, а два гола за победнике постигли су Ненад Крстичић и Александар Катаи. Сјајни голови Катаија и Крстичића!
Фудбал 30.04.2017 | 19:40
Алавес је изједначио у 48. минуту. Крстичић је тада пресекао један дугачки пас, а онда избегао старт одбране, направио себи позицију и са око 20 метара шутем по земљи донео свом тиму 1:1. То је био његов први гол у Шпанији.
Алавес је само пет минута касније повео голом Карлоса Вигараја, а исти играч је четири минута након тога асистирао Кристијану Сантосу за 3:1.
Катаи је у игру ушао у 82. минуту, а у четвртом минуту надокнаде времена примио је лопту на половини противника, а онда је дуго вукао и прошао кроз целу одбрану, да би ушао у шеснаестерац и мирно је прецизним ударцем сместио у мрежу.
Алавес је сада 11. на табели са 48 бодова, док је Бетис 15. са 37. Меч није имао такмичарски значај, пошто Алавес не може да додје до пласмана у Европу, а Бетис је обезбедио опстанак.
Раније, "фењераш" Осасуна и Депортиво су одиграли 2:2.
Велики преокрет Алавеса у Севиљи!
Екипа Маурисија Пелегрина успела је да се опорави од раног поготка Рубена Парда у 12. минуту и да са ЧЕТИРИ гола у наставку меча, на крају, оствари убедљиву победу.
Преокрет је најавио српски фудбалер Ненад Крстичић у 48. минуту, да би Собрино и Сантос у наредних десет постигли још два поготка. Ушло се у мирнији део меча, али са клупе је ушао расположени Александар Катаи који је у последњим тренуцима меча донео и четврти гол.
У тренутку када је Катаи улазио за Алавес, на другој страни за екипу Бетиса је шансу добио и Дарко Брашанац, али није успео да "тргне" екипу у завршници утакмице.
БЕТИС - АЛАВЕС 1:4 (1:0)
Крстичић је гол постигао после велике грешке одбране домаћих.
Несмотрено су предали лопту играчима Алавеса, а Ненад Крстичић је то искористио и прецизним ударцем уз леву стативу голмана Бетиса донео поравнање резултата.
Подогак Александра Катаија је био изванредан!
Кренула је контра, многи би у тим тренуцима чували лопту, но репрезентативац Србије се одлучио да тестира дефанзивце Бетиса, па је у феноменалном трку успео да изађе сам пред Адана и да га савлада.
ПРИМЕРА 35. КОЛО ПАРОВИ И РЕЗУЛТАТИ:
Осасуна - Депортиво 2:2 (1:1)
/Мондрагон 4, Хуанфран аг 78 - Гиљерме 18, 70/
Бетис - Алавес 1:4 (1:0)
/Пардо 12 - Крстичић 48, Собрино 54, Сантос 58, Катаи 90+4/
Еибар - Леганес (18.30)
Селта - Билбао (20.45)
у суботу:
Реал Сосиједад - Гранада 2:1 (1:0)
/Вела 45, Хуанми 84 - Рамос 65/
Реал Мадрид - Валенсија 2:1 (1:0)
/Роналдо 28, Марсело 86 - Парехо 82/
Лас Палмас - Атлетико Мадрид 0:5 (0:3)
/Гамеиро 2, 18, Саул 17, Томас 72, Торес 90+1/
Еспањол - Барселона 0:3 (0:0)
/Суарез 50, 87, Ракитић 76/
у петак:
Виљареал - Хихон 3:1 (1:0)
/Солдадо 33, Бакамбу 47, 59 - Переира 73/
у понедељак:
Малага - Севиља (21.00)
ТАБЕЛА: Барселона 81, Реал Мадрид (-1) 81, Атлетико 71, Севиља (-1) 68, Виљареал 63, Реал Сосиједад 61, Билбао (-1) 59, Еибар (-1) 51, Еспањол 50, Алавес 48, Селта (-2) 44, Валенсија 40, Лас Палмас 39, Малага (-1) 39, Бетис 37, Депортиво 32, Леганес (-1) 30, Хихон 24, Гранада* 20, Осасуна* 19.
*Гранада и Осасуна су испали из лиге
Извор: Б92/мондо.рс
Коментари / 0
Оставите коментар