БЛ: Аугсбург убедљив против ХСВ-а!

Фудбалери Аугсбурга победили су данас на домаћем терену Хамбург са 4:0, у утакмици 35. кола Бундеслиге, и извукли се из опасне зоне.  ХСВ поново на ивици испадања! Славни клуб пао на 16. позицију.

Фудбал 30.04.2017 | 19:30
Двоструки стелац био је Хамит Алтинтоп у 28. и 42. минуту. Филип Макс постигао је гол у 76. минуту, а коначан резултат поставио је Раул Бобадиља у 85. минуту.

Аугсбург је остварио девету победу у првенству и са 35 бодова заузима 13. место на табели.

Аугсбург има два бода више од Мајнца и Волфсбурга, као и од данашњег противника Хамбурга, који заузима 16. место које води у бараж за опстанак у Бундеслиги.

Три кола су до краја Бундеслиге. Бајерн је оверио титулу, а непознаница су још тимови који ће директно у Лигу шампиона, односну Лигу Европе и они који ће у нижи ранг такмичења.

Славни ХСВ, некадашњи првак Европе, последњих година углавном је у групи тимова које се боре за опстанак. Тако је и овај пут.

До сада су успевали да се спасу испадања у нижи ранг, што би био најгори учинак клуба икада, јер ХСВ од оснивања Бундеслиге није испао из лиге.

Тренутна ситуације је, међутим, критична. У 31. колу клуб из Хамбурга је изгубио у гостима од Аугзбурга 0:4 и сада су иза остали само Инголштат и Дармштат, који имају четири односно девет бодова мање.

Аугзбургу је ова победа обезбедила да на табели, осим данашњег ривала, престигне и Волфсбург и Мајнц.

Јунак победе био је ветеран Халил Алтинтоп. Некадашњи репрезентативац Турске госте је начео госте у 28. минуту одличним шутем са ивице шеснаестерца.

Други гол постигао је у финишу првог полувремена. Није се пуно намучио пошто је његов саиграч Филип Макс одрадио сав посао... Ово је био укупно 67. гол у Бундеслиги за Алтинтопа у дресовима Аугзбурга, Шалкеа, Кајзелслаутерна и Ајнтрахта. Постао је најбољи турски стријелац у Бундеслиги икад.

На 3:0 у 75. минуту повисио је Филип Макс својим првим голом ове сезоне. Коначних 4:0 поставио је Бобадила, који је у игру ушао уместо Алтинтопа.

ХСВ је за ову утакмицу био без репрезентативца Србије Филипа Костића, због жутих картона.