BL: Augsburg ubedljiv protiv HSV-a!

Fudbaleri Augsburga pobedili su danas na domaćem terenu Hamburg sa 4:0, u utakmici 35. kola Bundeslige, i izvukli se iz opasne zone.  HSV ponovo na ivici ispadanja! Slavni klub pao na 16. poziciju.

Fudbal 30.04.2017 | 19:30
Dvostruki stelac bio je Hamit Altintop u 28. i 42. minutu. Filip Maks postigao je gol u 76. minutu, a konačan rezultat postavio je Raul Bobadilja u 85. minutu.

Augsburg je ostvario devetu pobedu u prvenstvu i sa 35 bodova zauzima 13. mesto na tabeli.

Augsburg ima dva boda više od Majnca i Volfsburga, kao i od današnjeg protivnika Hamburga, koji zauzima 16. mesto koje vodi u baraž za opstanak u Bundesligi.

Tri kola su do kraja Bundeslige. Bajern je overio titulu, a nepoznanica su još timovi koji će direktno u Ligu šampiona, odnosnu Ligu Evrope i oni koji će u niži rang takmičenja.

Slavni HSV, nekadašnji prvak Evrope, poslednjih godina uglavnom je u grupi timova koje se bore za opstanak. Tako je i ovaj put.

Do sada su uspevali da se spasu ispadanja u niži rang, što bi bio najgori učinak kluba ikada, jer HSV od osnivanja Bundeslige nije ispao iz lige.

Trenutna situacije je, međutim, kritična. U 31. kolu klub iz Hamburga je izgubio u gostima od Augzburga 0:4 i sada su iza ostali samo Ingolštat i Darmštat, koji imaju četiri odnosno devet bodova manje.

Augzburgu je ova pobeda obezbedila da na tabeli, osim današnjeg rivala, prestigne i Volfsburg i Majnc.

Junak pobede bio je veteran Halil Altintop. Nekadašnji reprezentativac Turske goste je načeo goste u 28. minutu odličnim šutem sa ivice šesnaesterca.

Drugi gol postigao je u finišu prvog poluvremena. Nije se puno namučio pošto je njegov saigrač Filip Maks odradio sav posao... Ovo je bio ukupno 67. gol u Bundesligi za Altintopa u dresovima Augzburga, Šalkea, Kajzelslauterna i Ajntrahta. Postao je najbolji turski strijelac u Bundesligi ikad.

Na 3:0 u 75. minutu povisio je Filip Maks svojim prvim golom ove sezone. Konačnih 4:0 postavio je Bobadila, koji je u igru ušao umesto Altintopa.

HSV je za ovu utakmicu bio bez reprezentativca Srbije Filipa Kostića, zbog žutih kartona.