ИТА: Милан опет без побједе, Кјево добио Ђеноу!

Фудбалери Кротонеа и Милана одиграли су нерешено 1:1, у утакмици 34. кола италијанског првенства.  Милан поново није победио, Кротонеов бод последње наде… Четворка је опстала - „висе“ Ђенова и Емполи! Росонери поново разочарали, екипа Давидеа Николе освојила вредан бод, а да је имала мало више среће могла је и сва три (1:1).

Фудбал 30.04.2017 | 19:20
Домаћи Кротоне повео је у осмом минуту преко Марсела Троте, а изједначио је Габријел Палета у 50. минуту.

Кротоне је везао пету утакмицу без пораза али је и даље у зони испадања, заузима 18. место на табели са 25 бодова и има четири мање од Емполија, који је први изнад црте.

Емполи је изгубио на домаћем терену од Сасуола са 3:1.

Милан је три последње утакмице без победе, шести је на табели са 59 бодова и има пет бодова мање од Аталанте на петом месту, које води у квалификације за Лигу Европа.

Претпоследњи Палермо победио је Фиорентину головима Алесандра Дијамантија у 32. и Хајтама Алесамија у 90. минуту. Палермо има 19 бодова, а Фиорентина је осма на табели са 55 бода. Ненад Томовић био је на клупи Фиорентине.

Каљари је победио Пескару са 1:0, а гол из једанаестерца постигао је Жоао Педро у 23. минуту. Болоња је победила као домаћин Удинезе са 4:0, а Кјево је као гост био бољи од Ђеное са 2:1 и прекинуо низ од пет пораза. У екипи Ђеоное Дарко Лазовић играо је до 77. док је Никола Нинковић ушао у 87. минуту.

Раније је Лацио у градском дербију победио Рому са 3:1, а касније играју Интер-Наполи.

Милан наставља са прилично слабим издањима у завршници Серије А. Екипа Винћенца Монтеле данас је ремизирала са Кротонеом (1:1) на гостујућем терену и тако домаћину пружила последњу наду за опстанак у Серији А. Росонери су морали поштено да се помуче како би дошли до једног бода, с обзиром да је екипа ДавидеаНиколе водила од самог старта поготком Марчела Троте, али је Габријел Палета на почетку другог полувремена поставио коначан резултат.

Опа поготка су била плод слабих реакција одбрана два тима, што су искористили Трота и Палета и затресли мреже противника. Трота је у самој завршници утакмице могао да буде апсолутни херој домаће публике, али је његов ударац са ивице казненог простора прохујао поред стативе гола Ђанлуиђија Донаруме. После свега виђеног коначан резултат се може сматрати праведним, па је Кротоне пришао Емполију на четири бода заостатка, док од Ђенове има пет мање.

У прилично спокојној ситуацији након данашњих мечева налазе се Каљари, Кјево, Сасуоло (дефинитивно опстали) и Болоња, који су стигли до вредних победа и тако и побегли од опасне зоне. Утешно славље остварио је Палермо, који је на свом терену нанео изненађујући пораз Фјорентини (2:0) на Ренцо Барбери.

Најубедљивија је била Болоња, која је до врха напунила мрежу незаинтересованог Удинезеа (4:0), баш као и Сасуоло, који је био сигуран у Емполију (1:3).  Највише ватре је било Луиђи Ферерису, где су Летећи магарци славили после преокрета (2:1), иако је Ђенова у првом полувремену водила са 1:0, а претходно промашила једанестерац.