ITA: Milan opet bez pobjede, Kjevo dobio Đenou!

Fudbaleri Krotonea i Milana odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici 34. kola italijanskog prvenstva.  Milan ponovo nije pobedio, Krotoneov bod poslednje nade… Četvorka je opstala - „vise“ Đenova i Empoli! Rosoneri ponovo razočarali, ekipa Davidea Nikole osvojila vredan bod, a da je imala malo više sreće mogla je i sva tri (1:1).

Fudbal 30.04.2017 | 19:20
Domaći Krotone poveo je u osmom minutu preko Marsela Trote, a izjednačio je Gabrijel Paleta u 50. minutu.

Krotone je vezao petu utakmicu bez poraza ali je i dalje u zoni ispadanja, zauzima 18. mesto na tabeli sa 25 bodova i ima četiri manje od Empolija, koji je prvi iznad crte.

Empoli je izgubio na domaćem terenu od Sasuola sa 3:1.

Milan je tri poslednje utakmice bez pobede, šesti je na tabeli sa 59 bodova i ima pet bodova manje od Atalante na petom mestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa.

Pretposlednji Palermo pobedio je Fiorentinu golovima Alesandra Dijamantija u 32. i Hajtama Alesamija u 90. minutu. Palermo ima 19 bodova, a Fiorentina je osma na tabeli sa 55 boda. Nenad Tomović bio je na klupi Fiorentine.

Kaljari je pobedio Peskaru sa 1:0, a gol iz jedanaesterca postigao je Žoao Pedro u 23. minutu. Bolonja je pobedila kao domaćin Udineze sa 4:0, a Kjevo je kao gost bio bolji od Đenoe sa 2:1 i prekinuo niz od pet poraza. U ekipi Đeonoe Darko Lazović igrao je do 77. dok je Nikola Ninković ušao u 87. minutu.

Ranije je Lacio u gradskom derbiju pobedio Romu sa 3:1, a kasnije igraju Inter-Napoli.

Milan nastavlja sa prilično slabim izdanjima u završnici Serije A. Ekipa Vinćenca Montele danas je remizirala sa Krotoneom (1:1) na gostujućem terenu i tako domaćinu pružila poslednju nadu za opstanak u Seriji A. Rosoneri su morali pošteno da se pomuče kako bi došli do jednog boda, s obzirom da je ekipa DavideaNikole vodila od samog starta pogotkom Marčela Trote, ali je Gabrijel Paleta na početku drugog poluvremena postavio konačan rezultat.

Opa pogotka su bila plod slabih reakcija odbrana dva tima, što su iskoristili Trota i Paleta i zatresli mreže protivnika. Trota je u samoj završnici utakmice mogao da bude apsolutni heroj domaće publike, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora prohujao pored stative gola Đanluiđija Donarume. Posle svega viđenog konačan rezultat se može smatrati pravednim, pa je Krotone prišao Empoliju na četiri boda zaostatka, dok od Đenove ima pet manje.

U prilično spokojnoj situaciji nakon današnjih mečeva nalaze se Kaljari, Kjevo, Sasuolo (definitivno opstali) i Bolonja, koji su stigli do vrednih pobeda i tako i pobegli od opasne zone. Utešno slavlje ostvario je Palermo, koji je na svom terenu naneo iznenađujući poraz Fjorentini (2:0) na Renco Barberi.

Najubedljivija je bila Bolonja, koja je do vrha napunila mrežu nezainteresovanog Udinezea (4:0), baš kao i Sasuolo, koji je bio siguran u Empoliju (1:3).  Najviše vatre je bilo Luiđi Fererisu, gde su Leteći magarci slavili posle preokreta (2:1), iako je Đenova u prvom poluvremenu vodila sa 1:0, a prethodno promašila jedanesterac.