ИТА: Лацио јачи од крађе и Роме!

Екипа Лација предвођена Сергејом Милинковићем-Савићем и Душаном Бастом победила је Рому, 3:1, у дербију “Делла цапитале“ у 34. колу Серије А.  Кеита и Баста испратили Тотија у пензију! Лацио после пет година убедљиво поразио Рому у Дербију дела Капитале - 3:1.

Фудбал 30.04.2017 | 15:15
Изабраници Симонеа Инзагија остварили су важну победу на Олимпику, па сада имају четири бода мање и утакмицу више од трећепласираног Наполија.

“Небеско плави“ до вођства стигли су када је у 12. минуту Сергеј Милинковић Савић проиграо Кеиту, а овај са 16 метара савладао Шчесног.

Домаћи фудбалери до изједначења стигли крајем првог полувремена, тачаније у 45. минуту, када је са беле тачке погодио Де Роси.

Босанско Херцеговачки репрезентативац Един Џеко лажирао је фаул, на који је насео судија Данијеле Орсато.

Касни гол и лоша одлука арбитра у првом полувремену није омела Лацио у наставку који је преко Душана Басте у 50. минуту поново повео. Бивши фудбалер Црвене звезде покупио је лопту са неких 18 метара и уз мало среће лепим ударцем постигао гол.

До краја утакмице екипа Симонеа Инзагија повећала је на 3:1, а двоструки стрелац био је Балде Кеита. Лулић је сјајно повукао контру и несебично добацио Кеити, коме није било тешко да савлада Шчесног и постави коначан резултат.

Српски играчи Сергеј Милинковић-Савић и Душан Баста одиграли су по 90 минута док је Филип Ђорђевић у 88. минута заменио Балдеа Кеиту.

Ромина тортура у градским дербијима окончана је после пет година!

Лацио је срушио мит о непобедивости Вучице у међусобним окршајима Серији А, и задао јој најболнији ударац у борби за титулу. Ако је екипа Лућана Спалетија и гајила илузије да ће стићи првопласирани Јувентус на табели, после пораза од мрског ривала (3:1) овог раног римског поподнева, јасно је да су мале шансе за тако нешто.

А као да је било суђено да се Србин побрине да Лацио забележи први тријумф још од новембра 2012. у Дербију дела Капитале, после седам утакмица поста. И то искусни десни бек Душан Баста, који врло ретко иде у напад и покушава да угрози ривала. Њему, уз двоструког стрелца Кеиту Балдеа, припадају заслуге за тријумф који је разгалио навијаче Лација.

Данас се Баста окуражио, после контре фино је левицом шутирао са неких 16 метара, а лопта се одбила од колена Маноласа и преварила голмана Шченсног. Тај погодак донео је велико славље навијачима на северној трибини Олимпика који су га, иако у мањини, бурно прославили.

Био је то заслужени гол за победу, јер је Лацио мудро сачекао да се Рома испромашује на другој страни. Заиста је добро Симоне Инзаги поставио данас тактику наспрам искуснијег Спалетија, убио га ткатички и тотално зауставио крила Вучице, Салаха и Ел Шаравија, који никако нису успевали да споје Џека са голом. И оно мало шанси које је Босанац створио, није успео да претвори у гол. Шутирао је лоше, најчешће преко гола и високо па је пропустио шансу да настави трку за златну копачку.

Лацио је већ у 12. минуту казнио први велики промашај Салаха. Због повреде, Ћиро Имобиле је са загревања одстрањен из тима, а у шпицу је сам наступио Кеита Балде. Враголасти тамнопути нападач задавао је доста мука одбрани Роме данас, а после сјајног бега у уводном делу меча лукаво је матирао Шченсног за вођство од 1:0.

Ништа данас није функционисало у Роми, а и изједначујући гол који је Де Роси постигао са беле тачке у последњем минуту био је плод симулације Кевина Стротмана, пошто га Валасније ни пипнуо. Ипак, судија Орсато показао је на белу тачку и тиме вратио Вучицу у живот пред сам одлазак на одмор.

То је, међутим, био једини трзај Роме на целом овом мечу. У наставку је Лацио тотално разбио Вучицу, а да је Фелипе Андерсон био расположенији, резултат и победа Небескплавих могла је да буде убедљивија. Тачку на фантастичан меч и тријумф гостију ставио је Кеита Балде, којем је Сенад Лулић после сјајне контре у 85. минуту омогућио нови погодак и велико славље чекано готово пет година.

Рома је крај меча дочекала са играчем мање због искључења Антонија Ридигера, који је жестоко покупио Филипа Ђорђевића у надокнади времена и добио директан црвени картон.

Такође, овај дерби неће остати у лепом сећању ни легенди римског тима Франческу Тотију, који је ушао у игру у последњих двадесетак минута. Пораз од Лација укупно је 17. у међусобним дербијима за легендарног капитена Вучице (има и 16 победа), па се може рећи да 40-годишњи везиста са негативним рекордом иде у пензију. Уколико не настави да игра и следеће сезоне...