ФРА: Овакво чудо од играча нисмо имали у 21. вијеку!

Мбапеових 18 година и 15 голова – то још нико није успео! Одлична увертира полуфинала Лиге шампиона између Кнежева и Јувентуса.  Сара као брзи Гонзалес! Мец славио у Дербију Лорене, Нанси тоне све дубље! Бастија победом сачувала шансе у борби за опстанак.

Фудбал 29.04.2017 | 23:45
Француски фудбал може да се подичи фантастичном генерацијом младих фудбалера, али се може рећи да одавно неки играч није имао такав потенцијал као Килијан Мбапе. Да није само велики таленат, већ блистава садашњост најважније споредне ствари на свету млади ас Монака показао је и на данашњој утакмици против Тулуза (3:1), где је званично постао најмлађи фудбалер у 21. веку који је успео да постигне 15 голова у једној сезони, а само му је 18 година и 129 дана.

Кнежеви су преспавали једно полувреме, а онда их је на почетку другог полувремена шокирао Ола Тојвонен. Међутим, то је само разбудило састав Леонарда Жардима, који је експресно изједначио преко Глика, док је Мбапе био творац потпуног преокрета након асистенције Бернарда Силве.

Ипак, акција утакмице је виђена у 75. минуту утакмице, када је Монако још једном демонстрирао фудбалску игру у свом најлепшем облику. Била је то акција велемајстора, све је кренуло од Бернарда Силве, који је пребацио неколико играча, Мутињо је грудима спустио лопту за Дирара, а онда је уследила лопта на другу стативу где је налетео Тома Лемар.

Мбапеу је ово био 15 гол у Лиги 1, али и 22 на последњих 20 утакмица као стартер у дресу Кнежева, односно 24 у свим такмичењима за Монако у овој сезони.

Ово је била последња провера Жардимовог тима пре првог полуфиналног меча са Јувентусом на стадиону Луј други наредне среде.

Исмаила Сара је херој Меца! Опстанак у Лиги 1 у овом тренутку делује као могућа мисија. Мец је вечерас победио Нанси са 2:1 у великом локалном Дербију Лорене у 35. колу шампионата Француске.

Да ствар буде још болнија по гостујуће навијаче, Нанси је директан конкурент у борби за испадање и остао је у зони испадања.

А Исмаила Сара је постигао гол који ће се дуго памтити, поготово ако Мец сачува статус. У 28. минуту дербија докопао се лопте на својој половини терена, претрачао чак 70 метара у контранападу и на крају сачувао довољно снаге да савлада голмана Нансија, Асембеа.

Није се Нанси предао и успео је до краја полувремена да изједначи. А стрелац је био Фату Мауаса у 41. минуту када се најбоље снашао на петерцу противника.

Ипак, велику победу у дербију домаћој екипи донео је Опа Нгует у 53. минуту и после тога је одбрана Меца, коју је опет предводио Милан Бишевац, била на озбиљним мукама, али је успела да сачува победу.

ЛИГА 1 - 35. коло