FRA: Ovakvo čudo od igrača nismo imali u 21. vijeku!

Mbapeovih 18 godina i 15 golova – to još niko nije uspeo! Odlična uvertira polufinala Lige šampiona između Kneževa i Juventusa.  Sara kao brzi Gonzales! Mec slavio u Derbiju Lorene, Nansi tone sve dublje! Bastija pobedom sačuvala šanse u borbi za opstanak.

Fudbal 29.04.2017 | 23:45
Francuski fudbal može da se podiči fantastičnom generacijom mladih fudbalera, ali se može reći da odavno neki igrač nije imao takav potencijal kao Kilijan Mbape. Da nije samo veliki talenat, već blistava sadašnjost najvažnije sporedne stvari na svetu mladi as Monaka pokazao je i na današnjoj utakmici protiv Tuluza (3:1), gde je zvanično postao najmlađi fudbaler u 21. veku koji je uspeo da postigne 15 golova u jednoj sezoni, a samo mu je 18 godina i 129 dana.

Kneževi su prespavali jedno poluvreme, a onda ih je na početku drugog poluvremena šokirao Ola Tojvonen. Međutim, to je samo razbudilo sastav Leonarda Žardima, koji je ekspresno izjednačio preko Glika, dok je Mbape bio tvorac potpunog preokreta nakon asistencije Bernarda Silve.

Ipak, akcija utakmice je viđena u 75. minutu utakmice, kada je Monako još jednom demonstrirao fudbalsku igru u svom najlepšem obliku. Bila je to akcija velemajstora, sve je krenulo od Bernarda Silve, koji je prebacio nekoliko igrača, Mutinjo je grudima spustio loptu za Dirara, a onda je usledila lopta na drugu stativu gde je naleteo Toma Lemar.

Mbapeu je ovo bio 15 gol u Ligi 1, ali i 22 na poslednjih 20 utakmica kao starter u dresu Kneževa, odnosno 24 u svim takmičenjima za Monako u ovoj sezoni.

Ovo je bila poslednja provera Žardimovog tima pre prvog polufinalnog meča sa Juventusom na stadionu Luj drugi naredne srede.

Ismaila Sara je heroj Meca! Opstanak u Ligi 1 u ovom trenutku deluje kao moguća misija. Mec je večeras pobedio Nansi sa 2:1 u velikom lokalnom Derbiju Lorene u 35. kolu šampionata Francuske.

Da stvar bude još bolnija po gostujuće navijače, Nansi je direktan konkurent u borbi za ispadanje i ostao je u zoni ispadanja.

A Ismaila Sara je postigao gol koji će se dugo pamtiti, pogotovo ako Mec sačuva status. U 28. minutu derbija dokopao se lopte na svojoj polovini terena, pretračao čak 70 metara u kontranapadu i na kraju sačuvao dovoljno snage da savlada golmana Nansija, Asembea.

Nije se Nansi predao i uspeo je do kraja poluvremena da izjednači. A strelac je bio Fatu Mauasa u 41. minutu kada se najbolje snašao na petercu protivnika.

Ipak, veliku pobedu u derbiju domaćoj ekipi doneo je Opa Nguet u 53. minutu i posle toga je odbrana Meca, koju je opet predvodio Milan Biševac, bila na ozbiljnim mukama, ali je uspela da sačuva pobedu.

LIGA 1 - 35. kolo