ПЛ: Сандерленд у Чемпионшипу, Тадић промашио пенал...!

Фудбалери Сандерленда на корак су од испадања из Премијер лиге, пошто су на свом терену изгубили од екипе Борнмута са 1:0 у мечу 35. кола.  Барнли на корак од опстанка, Лука промашио зицер! Фудбалери Барнлија победии су у гостима Кристал Палас са 2:0 и тако дошли надомак опстанка у Премијер лиги.

Фудбал 29.04.2017 | 22:25
Екипи Дејвида Мојса остале су само теоретске шансе да остану у најјачем енглеском такмичењу.

Борнмут је победом Стадиону светлости тако готово отписао "црне мачке" из борбе за опстанак, пошто је Сандерлед последњи са 21 бодом, 13 мање од Хала који је први изнад црте, али и утакмице мање.

Једини гол за тријумф Борнмута постигао је Џошуа Кинг у 88. минуту.

За разлику од Сандерленда, Хал је на гостовању против Саутемптона дошао до бода, играли су нерешено 0:0, иако је ривал у судијској надокнади времена имао шансу из једанаестерца да дође до победе, али Душан Тадић га није реализовао.

Халу овај бод много значи у борби за опстанак, пошто је сада на 17. месту са 34 бода, три више од Свонсија који сутра гостује Манчестер јунајтеду.

Актуелни шампион Енглеске, Лестер је на гостовању са 1:0 победио Вест Бромвич Албион, а стрелац је био Џејми Варди у 43. минуту, док су Стоук и Вест Хем играли нерешено без голова.

Барнли на корак од опстанка, Лука промашио зицер! Фудбалери Барнлија победии су у гостима Кристал Палас са 2:0 у 35. колу и тако дошли надомак опстанка у Премијер лиги.

Голове за Барнли постигли су Ешли Барнс у осмом минуту и Андре Греј у 85.

Барнли је овом победом дошао до 14. места и сада има 39 бодова, један више од шеснаестопласираног Кристал Паласа.

Српски репрезентативац Лука Миливојевић одиграо је цео меч за Кристал Палас. Репрезентативац Србије имао је шансу да донесе изједначење, али је у 37. минуту промашио чист зицер – после одбитка шутирао је поред десне стативе.

До краја сусрета ‘Орлови’ нису успели да пронађу решење и да дођу до гола, што је казнио Греј који, пет минута пре краја, поставља конаћан резултат

Барнли ће у наредном колу дочекати Вест Бромвич Албион, док ће Кристал Палас гостовати Манчестер ситију.