PL: Sanderlend u Čempionšipu, Tadić promašio penal...!

Fudbaleri Sanderlenda na korak su od ispadanja iz Premijer lige, pošto su na svom terenu izgubili od ekipe Bornmuta sa 1:0 u meču 35. kola.  Barnli na korak od opstanka, Luka promašio zicer! Fudbaleri Barnlija pobedii su u gostima Kristal Palas sa 2:0 i tako došli nadomak opstanka u Premijer ligi.

Fudbal 29.04.2017 | 22:25
Ekipi Dejvida Mojsa ostale su samo teoretske šanse da ostanu u najjačem engleskom takmičenju.

Bornmut je pobedom Stadionu svetlosti tako gotovo otpisao "crne mačke" iz borbe za opstanak, pošto je Sanderled poslednji sa 21 bodom, 13 manje od Hala koji je prvi iznad crte, ali i utakmice manje.

Jedini gol za trijumf Bornmuta postigao je Džošua King u 88. minutu.

Za razliku od Sanderlenda, Hal je na gostovanju protiv Sautemptona došao do boda, igrali su nerešeno 0:0, iako je rival u sudijskoj nadoknadi vremena imao šansu iz jedanaesterca da dođe do pobede, ali Dušan Tadić ga nije realizovao.

Halu ovaj bod mnogo znači u borbi za opstanak, pošto je sada na 17. mestu sa 34 boda, tri više od Svonsija koji sutra gostuje Mančester junajtedu.

Aktuelni šampion Engleske, Lester je na gostovanju sa 1:0 pobedio Vest Bromvič Albion, a strelac je bio Džejmi Vardi u 43. minutu, dok su Stouk i Vest Hem igrali nerešeno bez golova.

Barnli na korak od opstanka, Luka promašio zicer! Fudbaleri Barnlija pobedii su u gostima Kristal Palas sa 2:0 u 35. kolu i tako došli nadomak opstanka u Premijer ligi.

Golove za Barnli postigli su Ešli Barns u osmom minutu i Andre Grej u 85.

Barnli je ovom pobedom došao do 14. mesta i sada ima 39 bodova, jedan više od šesnaestoplasiranog Kristal Palasa.

Srpski reprezentativac Luka Milivojević odigrao je ceo meč za Kristal Palas. Reprezentativac Srbije imao je šansu da donese izjednačenje, ali je u 37. minutu promašio čist zicer – posle odbitka šutirao je pored desne stative.

Do kraja susreta ‘Orlovi’ nisu uspeli da pronađu rešenje i da dođu do gola, što je kaznio Grej koji, pet minuta pre kraja, postavlja konaćan rezultat

Barnli će u narednom kolu dočekati Vest Bromvič Albion, dok će Kristal Palas gostovati Mančester sitiju.