ШПА: Виљареал ''истјерује'' Хихон из лиге!

Четири гола у Виљареалу, али памтиће се промашај! У премијерној утакмици 35. кола Ла Лиге фудбалери Виљареала савладали су Хихон 3:1.  Виљареал ударио маљем по челу Спортинг из Хихона!

Фудбал 28.04.2017 | 23:41
Виљареал је пришао на пет бодова Севиљи и Атлетику, који имају меч мање од "жуте подморнице", и још увек има право да машта да може до (квалификација) Лиге шампиона.

Тим који је уочи сезоне претрпео велике промене након одласка незадовољног тренера Марселина и доласка Франа Ескрибе, али и неколико важних првотимаца успео је да се "стабилизује" у току сезоне и да изгледа одлично, а то се видело и у последњем мечу, на премијери 35. кола, када су овог петка савладали Спортинг из Хихона - 3:1 (1:0).

Нападачки дуо Роберто Солдадо - Кристијан Бакамбу, који смо ретко виђали ове сезоне због повреда шпанског нападача, заслужан је за сва три поготка и самим тим и три бода.

Искусни Солдадо је "отворио рачун" Хихона у 33. минуту након лоше реакције одбрамбених играча Хихона, да би у наставку још два пута "поентирао" нападач из ДР Конга (47. и 59. минут) и тако дошао до двоцифреног гол салда у сезони - 10 погодака.

До краја меча Переира је успео само да ублажи пораз у 73. минуту.

Од погодака ће се више памтити промашај Роберта Солдада на 2:0 који је промашио буквално празан гол, пошто је одлично контру истрчао Кристијан Бакамбу, и на крају му добро додао, али како се само спетљао некадашњи играч Севиље, Реала, Тотенхема...

Класична игра мачка и миша. Сигуран тријумф Виљареала, за велики неспокој свих запослених у редовима Спортинга из Хихона 3:1. Гости су јако близу Сегунде, а по свему што су пружили на Мадригалу и не заслужују боље. Уосталом, последњи тријумф су забележили 12.марта.

Виљареал је јако ушао у утакмицу. И што је најважније давао голове на време. За отварање браве гостију заслужан је био Солдадо који је прецизним ударцем погодио мрежу Хихона.

После првог стигао је и други гол на време. Убица Хихона постао је нападач Бакамбу. Он је био задужен да крунише лепе акције са бока. Тако је било у 47. и 59.минуту. Све што је Хихон успео да уради је почасни погодак.

Хихону сада предстоји борба за опстанак у првенству, док се у Виљареалу надају да ће њихови ривали киксати у наредним сусретима и да ће се они тако домоћи Лиге шампиона.

У супротном, задовољиће се сигурно и Лигом Европе.