ŠPA: Viljareal ''istjeruje'' Hihon iz lige!

Četiri gola u Viljarealu, ali pamtiće se promašaj! U premijernoj utakmici 35. kola La Lige fudbaleri Viljareala savladali su Hihon 3:1.  Viljareal udario maljem po čelu Sporting iz Hihona!

Fudbal 28.04.2017 | 23:41
Viljareal je prišao na pet bodova Sevilji i Atletiku, koji imaju meč manje od "žute podmornice", i još uvek ima pravo da mašta da može do (kvalifikacija) Lige šampiona.

Tim koji je uoči sezone pretrpeo velike promene nakon odlaska nezadovoljnog trenera Marselina i dolaska Frana Eskribe, ali i nekoliko važnih prvotimaca uspeo je da se "stabilizuje" u toku sezone i da izgleda odlično, a to se videlo i u poslednjem meču, na premijeri 35. kola, kada su ovog petka savladali Sporting iz Hihona - 3:1 (1:0).

Napadački duo Roberto Soldado - Kristijan Bakambu, koji smo retko viđali ove sezone zbog povreda španskog napadača, zaslužan je za sva tri pogotka i samim tim i tri boda.

Iskusni Soldado je "otvorio račun" Hihona u 33. minutu nakon loše reakcije odbrambenih igrača Hihona, da bi u nastavku još dva puta "poentirao" napadač iz DR Konga (47. i 59. minut) i tako došao do dvocifrenog gol salda u sezoni - 10 pogodaka.

Do kraja meča Pereira je uspeo samo da ublaži poraz u 73. minutu.

Od pogodaka će se više pamtiti promašaj Roberta Soldada na 2:0 koji je promašio bukvalno prazan gol, pošto je odlično kontru istrčao Kristijan Bakambu, i na kraju mu dobro dodao, ali kako se samo spetljao nekadašnji igrač Sevilje, Reala, Totenhema...

Klasična igra mačka i miša. Siguran trijumf Viljareala, za veliki nespokoj svih zaposlenih u redovima Sportinga iz Hihona 3:1. Gosti su jako blizu Segunde, a po svemu što su pružili na Madrigalu i ne zaslužuju bolje. Uostalom, poslednji trijumf su zabeležili 12.marta.

Viljareal je jako ušao u utakmicu. I što je najvažnije davao golove na vreme. Za otvaranje brave gostiju zaslužan je bio Soldado koji je preciznim udarcem pogodio mrežu Hihona.

Posle prvog stigao je i drugi gol na vreme. Ubica Hihona postao je napadač Bakambu. On je bio zadužen da kruniše lepe akcije sa boka. Tako je bilo u 47. i 59.minutu. Sve što je Hihon uspeo da uradi je počasni pogodak.

Hihonu sada predstoji borba za opstanak u prvenstvu, dok se u Viljarealu nadaju da će njihovi rivali kiksati u narednim susretima i da će se oni tako domoći Lige šampiona.

U suprotnom, zadovoljiće se sigurno i Ligom Evrope.