Пикси доживео први пораз, али је и даље лидер у Кини!

Драган Стојковић Пикси је доживео први пораз у новој сезони кинеског шампионата, а то што је његов Гвангжу Р&Ф изгубио од 12-пласираног Гуижоа са 1:3 није га збацило са лидерске позиције после седам одиграних утакмица.

Фудбал 28.04.2017 | 19:00
Почело је идеално по екипу српског стручњака, јер је Еран Захави већ у првом минуту поготком обрадовао домаћу публику, но ствари су се потом промениле.

Олунга је у 23. минуту поравнао резултат, а хрватски интернационалац Никица Јелевић у 75. минуту својим поготком донео предност гостима.

У последња два минута, као и судијској надокнади времена, Гуижо је играо без искљученог Ђианта, но то не само да није било довољно Пиксијевим изабраницима да надокнаде пропуштено, већ је у 95. минуту Јелевић поставио коначних 1:3.

После седам утакмица Стојковићев тим води са 16 бодова, а први пратиоци, Шангај СИПГ, актуелни првак Гвангжу Евергранде и Шандонг Луненг, које воде Андре Виљаш-Боаш, Луиз Фелипе Сколари и Феликс Магат, уз по меч мање имају по три бода мање од Пиксијеве екипе.

Извор: блиц.рс