ПЛ: Голеада на ''Бриџу'', Челси опет побјегао Тотенхему!

Екипа Челсија победила је Саутемптон 4:2 у последњој утакмици 34. кола Премијер лиге.  Стари добри Дијего Коста! Челси је баш близу, Тотенхем треба да брине - сви знамо колико Палас не воли фаворите!

Фудбал 25.04.2017 | 23:15
Изабраници Антонија Контеа уписали су тако 25. тријумф у шампионату и побегли другопласираном Тотенхему на седам бодова, с тим што имају утакмицу више од “Певаца“.

Српски репрезентативац Душан Тадић одиграо је свих 90 минута, добро био покривен од стране одбрамбених играча Челсија па није успео ништа више да уради пред голом Куртое.

“Плавци“ су експресно стигли до вођства, пошто је у петом минуту на асистенцију Дијега Косте, Еден Азар унутар шеснаестерца добрим ударцем у даљи угао савладао Форстера.

Рани гол није шокирао госте, који су добром игром уз мало среће стигли до изједначења. После корнера Ориол Ромеуо се најбоље снашао у петерцу и лако савладао Куртоу за 1:1.

Домаћи фудбалери тргли су се после примљеног гола и у надокнади време преко Герија Кејхила поново стигли до предности. Канте је центрирао, Маркос Алонсо добро скочио а Кејхил главом спровео лопту у мрежу.

У наставку утакмице првопласирана екипа Премијер лиге после девет минута стиже до двоструког вођства, када је Фабрегас центрирао а Дијего Коста лако главом постигао трећи гол “Плаваца“ на утакмици.

До краја утакмице играло се у јаком интензитету, а гости су до смањење заостатка могли преко Манола Габијадинија, који је у 69. минуту поново након корнера био непрецизан.

Домаћи фудбалери успели су да упишу четврти гол на семафор, двоструки стрелац био је Дијего Коста, који је сјајну акцију крунисао голом. Међутим, ту није био крај, "Свеци" успевају да у надокнади времена постигну утешни гол преко Рајана Бертрана, за коначних 4:2.

Још пет корака до краја. А распоред иде на руку Челсију, који је победом над Саутемптоном пребродио једну од најтежих препрека које ће имати у финишу сезоне. Дијего Коста се у идеалном тренутку вратио у голгетерску серију. Асистенцијом заЕдена Азара најавио је коначан расплет, а потом првим својим лигашким поготком после више од месец и по дана поста (касније и другим) удахнуо нову енергију у шампионске амбиције Плаваца - 4:2 на Стамфорду у 34. колу Премијер лиге.

Победа која је Челси одвукла на седам бодова испред Тотенхема, додуше уз утакмицу више. Али Певце већ колико сутра очекује потенцијално пресудно гостовање код Кристал Паласа. Јер откако је Сем Алардајс преузео Орлове, аЛука Миливојевић повезао линије екипе, Палас је постао један од најомраженијих тимова у Премијер лиги.

Питајте само Челси, Арсенал, Ливерпул. Све њих је Палас бацао у очај последњих недеља. Обожавају на Селхуртсу да доказују да су бољи и од најбољих, иако пласман на табели говори другачије.

Било како, Челси је ту лекцију већ изучио, а против Саутемптона му се исте грешке нису поновиле, иако рани Азаров гол, онако једноставан, како само он то уме, најавио много лакши посао за Плавце.

Међутим, Саутемптон је пргав тим, па је у 24. минуту Ориол Ромеу искористио ретку конфузну реакцију Челсијеве одбране на центаршут из корнера и вратио неизвесност у меч.

Није било довољно. Уосталом, Саутемптон ове сезоне игра онако како му позиција на табели налаже. Добија слабије од себе, губи од јачих.

Тако је било и на Стамфорду вечерас. Н’Голо Канте се нашап у не тако уобичајеној позицији да са центра убацује лопту у казнени простор Светаца, Маркос Алонсо је био највиши у скоку и гађао ка Дијегу Кости и Герију Кејхилу. Овај други је био за милисекунд бржи. Одбрана Саутемптона је била одсутна - 2:1 за Челси.

Коста је ипак стигао до толико жељеног гола. Тек да бар на неколико дана престану приче о томе како се заситио Лондона и већ спаковао за селидбу на Далеки исток или где већ. Није да се то неће десити, време ће одговорити, али Челсију је у овом клинчу са Тотенхемом потребан онај стари добри Коста са почетка сезоне. Коста који просто осећа где ће лопта и како је умуљати у противничку мрежу.

Лепа акција Азара и Сеска Фабрегаса, за нападача какав је Дијего Коста гол се подразумева у оваквим ситуацијама.

Финиш утакмице припао је Саутемптону, али све што су Свеци покушавали - а углавном су то чинили убацивањима Душана Тадића, мада углавном и пре тог трећег Челсијевог гола - домаћи су умели да укроте. Давид Луиз пре свих добио је скоро сваки ваздушни дуел, па се Челси значајно примакао освајању титуле.

А Коста крунисањем сјајне акције са Педром и Азаром само потврдио да ривали његовог тима опет имају још једну бригу вишка. И то не малу.

Рајан Бертранд је у судијској надокнади успео само да ублажи Саутемптонов пораз.