PL: Goleada na ''Bridžu'', Čelsi opet pobjegao Totenhemu!

Ekipa Čelsija pobedila je Sautempton 4:2 u poslednjoj utakmici 34. kola Premijer lige.  Stari dobri Dijego Kosta! Čelsi je baš blizu, Totenhem treba da brine - svi znamo koliko Palas ne voli favorite!

Fudbal 25.04.2017 | 23:15
Izabranici Antonija Kontea upisali su tako 25. trijumf u šampionatu i pobegli drugoplasiranom Totenhemu na sedam bodova, s tim što imaju utakmicu više od “Pevaca“.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je svih 90 minuta, dobro bio pokriven od strane odbrambenih igrača Čelsija pa nije uspeo ništa više da uradi pred golom Kurtoe.

“Plavci“ su ekspresno stigli do vođstva, pošto je u petom minutu na asistenciju Dijega Koste, Eden Azar unutar šesnaesterca dobrim udarcem u dalji ugao savladao Forstera.

Rani gol nije šokirao goste, koji su dobrom igrom uz malo sreće stigli do izjednačenja. Posle kornera Oriol Romeuo se najbolje snašao u petercu i lako savladao Kurtou za 1:1.

Domaći fudbaleri trgli su se posle primljenog gola i u nadoknadi vreme preko Gerija Kejhila ponovo stigli do prednosti. Kante je centrirao, Markos Alonso dobro skočio a Kejhil glavom sproveo loptu u mrežu.

U nastavku utakmice prvoplasirana ekipa Premijer lige posle devet minuta stiže do dvostrukog vođstva, kada je Fabregas centrirao a Dijego Kosta lako glavom postigao treći gol “Plavaca“ na utakmici.

Do kraja utakmice igralo se u jakom intenzitetu, a gosti su do smanjenje zaostatka mogli preko Manola Gabijadinija, koji je u 69. minutu ponovo nakon kornera bio neprecizan.

Domaći fudbaleri uspeli su da upišu četvrti gol na semafor, dvostruki strelac bio je Dijego Kosta, koji je sjajnu akciju krunisao golom. Međutim, tu nije bio kraj, "Sveci" uspevaju da u nadoknadi vremena postignu utešni gol preko Rajana Bertrana, za konačnih 4:2.

Još pet koraka do kraja. A raspored ide na ruku Čelsiju, koji je pobedom nad Sautemptonom prebrodio jednu od najtežih prepreka koje će imati u finišu sezone. Dijego Kosta se u idealnom trenutku vratio u golgetersku seriju. Asistencijom zaEdena Azara najavio je konačan rasplet, a potom prvim svojim ligaškim pogotkom posle više od mesec i po dana posta (kasnije i drugim) udahnuo novu energiju u šampionske ambicije Plavaca - 4:2 na Stamfordu u 34. kolu Premijer lige.

Pobeda koja je Čelsi odvukla na sedam bodova ispred Totenhema, doduše uz utakmicu više. Ali Pevce već koliko sutra očekuje potencijalno presudno gostovanje kod Kristal Palasa. Jer otkako je Sem Alardajs preuzeo Orlove, aLuka Milivojević povezao linije ekipe, Palas je postao jedan od najomraženijih timova u Premijer ligi.

Pitajte samo Čelsi, Arsenal, Liverpul. Sve njih je Palas bacao u očaj poslednjih nedelja. Obožavaju na Selhurtsu da dokazuju da su bolji i od najboljih, iako plasman na tabeli govori drugačije.

Bilo kako, Čelsi je tu lekciju već izučio, a protiv Sautemptona mu se iste greške nisu ponovile, iako rani Azarov gol, onako jednostavan, kako samo on to ume, najavio mnogo lakši posao za Plavce.

Međutim, Sautempton je prgav tim, pa je u 24. minutu Oriol Romeu iskoristio retku konfuznu reakciju Čelsijeve odbrane na centaršut iz kornera i vratio neizvesnost u meč.

Nije bilo dovoljno. Uostalom, Sautempton ove sezone igra onako kako mu pozicija na tabeli nalaže. Dobija slabije od sebe, gubi od jačih.

Tako je bilo i na Stamfordu večeras. N’Golo Kante se našap u ne tako uobičajenoj poziciji da sa centra ubacuje loptu u kazneni prostor Svetaca, Markos Alonso je bio najviši u skoku i gađao ka Dijegu Kosti i Geriju Kejhilu. Ovaj drugi je bio za milisekund brži. Odbrana Sautemptona je bila odsutna - 2:1 za Čelsi.

Kosta je ipak stigao do toliko željenog gola. Tek da bar na nekoliko dana prestanu priče o tome kako se zasitio Londona i već spakovao za selidbu na Daleki istok ili gde već. Nije da se to neće desiti, vreme će odgovoriti, ali Čelsiju je u ovom klinču sa Totenhemom potreban onaj stari dobri Kosta sa početka sezone. Kosta koji prosto oseća gde će lopta i kako je umuljati u protivničku mrežu.

Lepa akcija Azara i Seska Fabregasa, za napadača kakav je Dijego Kosta gol se podrazumeva u ovakvim situacijama.

Finiš utakmice pripao je Sautemptonu, ali sve što su Sveci pokušavali - a uglavnom su to činili ubacivanjima Dušana Tadića, mada uglavnom i pre tog trećeg Čelsijevog gola - domaći su umeli da ukrote. David Luiz pre svih dobio je skoro svaki vazdušni duel, pa se Čelsi značajno primakao osvajanju titule.

A Kosta krunisanjem sjajne akcije sa Pedrom i Azarom samo potvrdio da rivali njegovog tima opet imaju još jednu brigu viška. I to ne malu.

Rajan Bertrand je u sudijskoj nadoknadi uspeo samo da ublaži Sautemptonov poraz.