ШПА: Меси шокирао Бернабеу! Брашанац за тријумф Бетиса!

Шампионат није завршен, Меси шокирао 'Бернабеу'! Фудбалери Барселоне савладали су Реал Мадрида на 'Сантјаго Бернабеу' у 173. међусобном првенственом мечу 3:2. Историјски "Класико": "Крвави" Меси шокирао Мадрид! Ово је у исто време био најбољи икада и најгори икада "Ел класико", зависно како доживљавате фудбал. Играли су напади Реала и Барселоне и одбране "Раја" и "Ваљадолида". Бољи су били гости, трка за титулу је поново "отворена".  Реми у Лас Палмасу, Катаи и Крстичић ни на клупи! Фудбалери Лас Палмаса и Алавеса играли су нерешено 1:1, у 33. колу шпанске Примере.  Првенац Брашанца у победи против Селте! Фудбалери Бетиса победили су као гости Селту као гости са 1:0.

Фудбал 24.04.2017 | 09:00
Стрелац у Вигу био је српски фудбалер Дарко Брашанац у 54. минуту.

Брашанац је после центаршута Ризе Дурмисија био бољи у дуелу од одбрамбеног играча Селте и ударцем главом са пет метара савладао голмана домаћег тима Серхија Алвареса.

Други српски фудбалер Немања Радоја играо је целу утакмицу за Селту.

Бетис је остварио десету победу у првенству и заузима 14. место са 37 бодова. Селта има 44 и пет позиција је боље пласирана.

После одличног центаршута данског фудбалера Ризе Дурмисија, бивши фудбалер Партизана постигао је гол главом који је био неодбрањив за противничког голмана.

После једног освојеног бода на претходна четири гостовања, Бетис је сачекао и искористио шансу - Дарко Брашанац пресудио је уморној Селти у Вигу.

Првенац. За победу. У гостима.

Дарко Брашанац "поклонио" се у пуном трку на центаршут данског фудбалера Ризе Дурмисија са левог бока, лопта је после тешког ударца главом завршила у мрежи у 54. минуту, а уморни домаћин није до краја успео да узврати.

После серије од само једног освојеног бода на страни на претходна четири гостовања, пред 15.851 навијачем на "Балаидосу": Селта - Бетис 0:1 (0:0).

Састав из Вига уложио је много енергије у четвртак увече у Белгији, где је после голеаде избацио Генк у реванш мечу четвртфинала Лиге Европе, тренер Едуардо Берицо морао је колико-толико да "заротира" поставу за меч 33. кола и испоставило се да су гости из Андалузије били спремни да то казне.

Немања Радоја одиграо је свих 90 минута за Селту, којој је ово био пети такмичарски меч за 14 дана.

Брашанац је први гол у зелено-белом дресу постигао у 27. наступу ове сезоне. Прошло је готово тачно годину дана од када се последњи пут, као играч Партизана, уписао у стрелце - 2:0 у мечу са Борцем из Чачка, 28. априла 2016.

У првом дуелу два тима на "Бенито Виљамарин" стадиону у Севиљи било је 3:3, а потом је уследила тек друга победа Бетиса у Вигу од 2003. године.

Фудбалери Лас Палмаса и Алавеса играли су нерешено 1:1, у 33. колу шпанске Примере.

Лас Палмас је водио од 44. голом Кевин-Принса Боатенга, а бод гостима донео је Ибаи Гомес у 61. минуту.

Домаћин је утакмицу завршио са играчем мање, пошто је Марко Ливаја у 86. минуту добио директан црвени картон.

Српски фудбалери Александар Катаи и Ненад Крстичић нису били у саставу Алавеса.

Алавес је 11. на табели шпанског првенства са 44 бода, пет више од Лас Палмаса, који је две позиције испод.

Фудбалери Барселоне савладали су Реал Мадрида на 'Сантјаго Бернабеу' у 173. међусобном првенственом мечу 3:2.

У једном од најузбудљивијих 'Ел Класика' имали смо прилику да уживом у игри љутих ривала.

Јунак меча био је Лионел Меси који је у 92. минуту шокирао Мадриђане и оставио Каталонце у трци за титулу.

Голове за 'Блаугране' постигли су Лионел Меси у 33. и 92. минуту и Иван Ракитић у 73, док су се у листу стрелаца за 'Краљевиће' уписали Касемиро у 28. и Родригес у 85.

У дербију 33. кола шпанског првенства током свих 90. минута виђено је све што прави фудбал доноси.

Већ у другом минуту меча, Кристијано Роналдо је гурнуо лопту испред Умтитија, а дефанзивац Барселоне је потом оборио Португлаца у шеснаестерцу, али судија није показао на белу тачку.

Мадриђани су у наставку били агресивиније и само се чекао тренутак када ће доћи до гола.

Прву праву прилику пропустио јер Гарет Бејл у 22. минуту, а Роналдо је два пута био у одличној прилици за постизање гола, али је фантастичан на голу био Тер Стеген.

На другој страни, Луис Суарес је припретио ударцем поред леве стативе, али су домаћини повели у 27. минуту преко Касемира који је нашао на правом месту, после стативе Рамоса.

Међутим, пет минута касније, Каталонци долазе до изједначења голом Месија у 33. минуту.

Сјајни Аргентинац искористио је сјајна пас Ивана Ракитића после чега је Аргентинац феноменалном соло акцијом изједначио.

Још неколико сјајних прилика виђено је на обе стране, али екипе на одмор одлазе нерешеним резултатом – 1:1.

Преокрет и вођство Барселони донео је Иван Ракитић у 73. минуту, а гости су од 77. и искључења Серхија Рамоса имали играча више.

Барселона је имала две велике прилике, преко Ђерара Пикеа и Месија које није искористила, што је казнио резервиста Хамес Родригес, који је изједначио у 85. пре него што је Меси својим другим голом донео гостима тријумф.

Обе екипе имају по 75 бодова. Барселона је прва, али Реал има утакмицу мање.

Састајали су се 233 пута, од чега 174 у Примери и, иако смо свесни да највећи број тих утакмица са почетка ривалства нисмо и нећемо гледати, можемо да кажемо да смо били сведоци једног од најлуђих "Ел класико" дербија у историји.

Уз извињење што ћемо вероватно нешто прескочити или заборавити да поменемо, јер је утакмицу било тешко и гледати:

Реал Мадрид - Барселона 2:3 (1:1) у уједно најбољој и најгорој утакмици два гиганта у последње време.

Најбољој? Нигде на свету није могуће видети навале којима је потребно мање времена и простора да створе шансу, маестрални су били и голмани Кејлор Навас и Марк Андре Тер Штеген, а шта тек рећи за Лионела Месија, који је - иако нокаутиран у првом полувремену - устао, пљунуо крв и постигао 499. и 500. гол за Барселону, у сред Мадрида, од чега други у надокнади времена...

...за ПОБЕДУ!

Најгорој? Клубови који су потрошили стотине милиона евра да саставе "звери" од тимова способне, пре свега, да парирају једна другој, а онда и владају шпанским и европским фудбалом, доживели су да имају срамотне одбране, неспособне да било који прилазак ривала у црвену зону отклоне без драме, грешке, испадања или, ако ништа друго, грубог фаула, какав је у другом полувремену направио капитен домаћег тима Серхио Рамос натеравши несрећног судију Алехандра Ернандеза да му покаже директан црвени картон.

(несрећног, утолико што је арбитар вечерас претрчао највише од свих, покушавајући да стигне лопту која је као на стоном фудбалу пребацивана с краја на крај терена, о чему сведочи и статистика - 38 удараца ка головима!?)

Да би ова утакмица требало озбиљно да забрине и Енрикеа и Зидана, нарочито овог другог, већ је недавно доказао Јувентус у четвртфиналу Лиге шампиона, а можда ће добити прилику да и да потврди, у зависности од исхода полуфинала.

И са играчем мање у пољу, Реал је притиснуо паничну Барселону, Џејмс Родригез постигао гол у 86. минуту за 2:2, разгалио распродат "Сантијаго Бернабеу" и изазвао Месија да докаже да је и даље апсолутни владар "Ел класика", шпанског и светског фудбала.

Изазов је био прихваћен.

Када је маестрални Марсело одлучио да не пресече контру Барселоне још на 80-ак метара од Навас, прошле су секунде до тренутка када је бризнуо у плач (заиста) - Меси се нашао пред голом Реала, погледао и - КРАЈ!

Мадриђани и Каталонци сада су поравнати на челу табеле Примере, с тим што екипа Зинедина Зидана и даље има меч мање заказан за недељу између претпоследњег и последњег кола (отказан је због кише у фебруару!?). Није немогуће да се баш тада, на "Балаидосу", Селта буде питала ко ће бити нови или стари шампион Шпаније.

А, углавном је у претходних девет година током којих је Реал само једном био шампион, било обрнуто - Мадрид је имао шансу да се врати у трку за титулу, ако победи Барселону у пролећном "Ел класику". Сада је било другачије - Барселона је та која мора да освоји три бода ако мисли да одбрани титулу првака освојену прошле сезоне.

У Примери: Реал Мадрид – Барселона 72-33-69 (283:277). У свим такмичарским мечевима: Реал Мадрид – Барселона 93-49-91 (393:380).