ŠPA: Mesi šokirao Bernabeu! Brašanac za trijumf Betisa!

Šampionat nije završen, Mesi šokirao 'Bernabeu'! Fudbaleri Barselone savladali su Real Madrida na 'Santjago Bernabeu' u 173. međusobnom prvenstvenom meču 3:2. Istorijski "Klasiko": "Krvavi" Mesi šokirao Madrid! Ovo je u isto vreme bio najbolji ikada i najgori ikada "El klasiko", zavisno kako doživljavate fudbal. Igrali su napadi Reala i Barselone i odbrane "Raja" i "Valjadolida". Bolji su bili gosti, trka za titulu je ponovo "otvorena".  Remi u Las Palmasu, Katai i Krstičić ni na klupi! Fudbaleri Las Palmasa i Alavesa igrali su nerešeno 1:1, u 33. kolu španske Primere.  Prvenac Brašanca u pobedi protiv Selte! Fudbaleri Betisa pobedili su kao gosti Seltu kao gosti sa 1:0.

Fudbal 24.04.2017 | 09:00
Strelac u Vigu bio je srpski fudbaler Darko Brašanac u 54. minutu.

Brašanac je posle centaršuta Rize Durmisija bio bolji u duelu od odbrambenog igrača Selte i udarcem glavom sa pet metara savladao golmana domaćeg tima Serhija Alvaresa.

Drugi srpski fudbaler Nemanja Radoja igrao je celu utakmicu za Seltu.

Betis je ostvario desetu pobedu u prvenstvu i zauzima 14. mesto sa 37 bodova. Selta ima 44 i pet pozicija je bolje plasirana.

Posle odličnog centaršuta danskog fudbalera Rize Durmisija, bivši fudbaler Partizana postigao je gol glavom koji je bio neodbranjiv za protivničkog golmana.

Posle jednog osvojenog boda na prethodna četiri gostovanja, Betis je sačekao i iskoristio šansu - Darko Brašanac presudio je umornoj Selti u Vigu.

Prvenac. Za pobedu. U gostima.

Darko Brašanac "poklonio" se u punom trku na centaršut danskog fudbalera Rize Durmisija sa levog boka, lopta je posle teškog udarca glavom završila u mreži u 54. minutu, a umorni domaćin nije do kraja uspeo da uzvrati.

Posle serije od samo jednog osvojenog boda na strani na prethodna četiri gostovanja, pred 15.851 navijačem na "Balaidosu": Selta - Betis 0:1 (0:0).

Sastav iz Viga uložio je mnogo energije u četvrtak uveče u Belgiji, gde je posle goleade izbacio Genk u revanš meču četvrtfinala Lige Evrope, trener Eduardo Berico morao je koliko-toliko da "zarotira" postavu za meč 33. kola i ispostavilo se da su gosti iz Andaluzije bili spremni da to kazne.

Nemanja Radoja odigrao je svih 90 minuta za Seltu, kojoj je ovo bio peti takmičarski meč za 14 dana.

Brašanac je prvi gol u zeleno-belom dresu postigao u 27. nastupu ove sezone. Prošlo je gotovo tačno godinu dana od kada se poslednji put, kao igrač Partizana, upisao u strelce - 2:0 u meču sa Borcem iz Čačka, 28. aprila 2016.

U prvom duelu dva tima na "Benito Viljamarin" stadionu u Sevilji bilo je 3:3, a potom je usledila tek druga pobeda Betisa u Vigu od 2003. godine.

Fudbaleri Las Palmasa i Alavesa igrali su nerešeno 1:1, u 33. kolu španske Primere.

Las Palmas je vodio od 44. golom Kevin-Prinsa Boatenga, a bod gostima doneo je Ibai Gomes u 61. minutu.

Domaćin je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je Marko Livaja u 86. minutu dobio direktan crveni karton.

Srpski fudbaleri Aleksandar Katai i Nenad Krstičić nisu bili u sastavu Alavesa.

Alaves je 11. na tabeli španskog prvenstva sa 44 boda, pet više od Las Palmasa, koji je dve pozicije ispod.

Fudbaleri Barselone savladali su Real Madrida na 'Santjago Bernabeu' u 173. međusobnom prvenstvenom meču 3:2.

U jednom od najuzbudljivijih 'El Klasika' imali smo priliku da uživom u igri ljutih rivala.

Junak meča bio je Lionel Mesi koji je u 92. minutu šokirao Madriđane i ostavio Katalonce u trci za titulu.

Golove za 'Blaugrane' postigli su Lionel Mesi u 33. i 92. minutu i Ivan Rakitić u 73, dok su se u listu strelaca za 'Kraljeviće' upisali Kasemiro u 28. i Rodriges u 85.

U derbiju 33. kola španskog prvenstva tokom svih 90. minuta viđeno je sve što pravi fudbal donosi.

Već u drugom minutu meča, Kristijano Ronaldo je gurnuo loptu ispred Umtitija, a defanzivac Barselone je potom oborio Portuglaca u šesnaestercu, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

Madriđani su u nastavku bili agresivinije i samo se čekao trenutak kada će doći do gola.

Prvu pravu priliku propustio jer Garet Bejl u 22. minutu, a Ronaldo je dva puta bio u odličnoj prilici za postizanje gola, ali je fantastičan na golu bio Ter Stegen.

Na drugoj strani, Luis Suares je pripretio udarcem pored leve stative, ali su domaćini poveli u 27. minutu preko Kasemira koji je našao na pravom mestu, posle stative Ramosa.

Međutim, pet minuta kasnije, Katalonci dolaze do izjednačenja golom Mesija u 33. minutu.

Sjajni Argentinac iskoristio je sjajna pas Ivana Rakitića posle čega je Argentinac fenomenalnom solo akcijom izjednačio.

Još nekoliko sjajnih prilika viđeno je na obe strane, ali ekipe na odmor odlaze nerešenim rezultatom – 1:1.

Preokret i vođstvo Barseloni doneo je Ivan Rakitić u 73. minutu, a gosti su od 77. i isključenja Serhija Ramosa imali igrača više.

Barselona je imala dve velike prilike, preko Đerara Pikea i Mesija koje nije iskoristila, što je kaznio rezervista Hames Rodriges, koji je izjednačio u 85. pre nego što je Mesi svojim drugim golom doneo gostima trijumf.

Obe ekipe imaju po 75 bodova. Barselona je prva, ali Real ima utakmicu manje.

Sastajali su se 233 puta, od čega 174 u Primeri i, iako smo svesni da najveći broj tih utakmica sa početka rivalstva nismo i nećemo gledati, možemo da kažemo da smo bili svedoci jednog od najluđih "El klasiko" derbija u istoriji.

Uz izvinjenje što ćemo verovatno nešto preskočiti ili zaboraviti da pomenemo, jer je utakmicu bilo teško i gledati:

Real Madrid - Barselona 2:3 (1:1) u ujedno najboljoj i najgoroj utakmici dva giganta u poslednje vreme.

Najboljoj? Nigde na svetu nije moguće videti navale kojima je potrebno manje vremena i prostora da stvore šansu, maestralni su bili i golmani Kejlor Navas i Mark Andre Ter Štegen, a šta tek reći za Lionela Mesija, koji je - iako nokautiran u prvom poluvremenu - ustao, pljunuo krv i postigao 499. i 500. gol za Barselonu, u sred Madrida, od čega drugi u nadoknadi vremena...

...za POBEDU!

Najgoroj? Klubovi koji su potrošili stotine miliona evra da sastave "zveri" od timova sposobne, pre svega, da pariraju jedna drugoj, a onda i vladaju španskim i evropskim fudbalom, doživeli su da imaju sramotne odbrane, nesposobne da bilo koji prilazak rivala u crvenu zonu otklone bez drame, greške, ispadanja ili, ako ništa drugo, grubog faula, kakav je u drugom poluvremenu napravio kapiten domaćeg tima Serhio Ramos nateravši nesrećnog sudiju Alehandra Ernandeza da mu pokaže direktan crveni karton.

(nesrećnog, utoliko što je arbitar večeras pretrčao najviše od svih, pokušavajući da stigne loptu koja je kao na stonom fudbalu prebacivana s kraja na kraj terena, o čemu svedoči i statistika - 38 udaraca ka golovima!?)

Da bi ova utakmica trebalo ozbiljno da zabrine i Enrikea i Zidana, naročito ovog drugog, već je nedavno dokazao Juventus u četvrtfinalu Lige šampiona, a možda će dobiti priliku da i da potvrdi, u zavisnosti od ishoda polufinala.

I sa igračem manje u polju, Real je pritisnuo paničnu Barselonu, Džejms Rodrigez postigao gol u 86. minutu za 2:2, razgalio rasprodat "Santijago Bernabeu" i izazvao Mesija da dokaže da je i dalje apsolutni vladar "El klasika", španskog i svetskog fudbala.

Izazov je bio prihvaćen.

Kada je maestralni Marselo odlučio da ne preseče kontru Barselone još na 80-ak metara od Navas, prošle su sekunde do trenutka kada je briznuo u plač (zaista) - Mesi se našao pred golom Reala, pogledao i - KRAJ!

Madriđani i Katalonci sada su poravnati na čelu tabele Primere, s tim što ekipa Zinedina Zidana i dalje ima meč manje zakazan za nedelju između pretposlednjeg i poslednjeg kola (otkazan je zbog kiše u februaru!?). Nije nemoguće da se baš tada, na "Balaidosu", Selta bude pitala ko će biti novi ili stari šampion Španije.

A, uglavnom je u prethodnih devet godina tokom kojih je Real samo jednom bio šampion, bilo obrnuto - Madrid je imao šansu da se vrati u trku za titulu, ako pobedi Barselonu u prolećnom "El klasiku". Sada je bilo drugačije - Barselona je ta koja mora da osvoji tri boda ako misli da odbrani titulu prvaka osvojenu prošle sezone.

U Primeri: Real Madrid – Barselona 72-33-69 (283:277). U svim takmičarskim mečevima: Real Madrid – Barselona 93-49-91 (393:380).