ПЛ: Манчестер лако без Златана! Палас шокирао Ливерпул!

Бентеке пресудио бившем клубу, Грујић на терену! Фудбалери Кристал Паласа победили су у гостима екипу Ливерпула, у 34. колу Премијерлиге – 2:1. Бентеке немилосрдан на Енфилду! После Челсија и Арсенала, Кристал Палас "срушио" и Ливерпул, на Ефилду - у 34. колу Премијер лиге.  Манчестер Јунајтед наставио је борбу за место које води у Лигу шампиона, они су у гостима савладали екипу Барнлија 2:0.

Фудбал 24.04.2017 | 08:30
Домаћина је начео Ентони Марсијал у 21. минуту, добио је Француз сјајан пас од Андера Ерере и са неколико метара лако савладао голмана Тома Хитона.

Капитен Мурињовог тима искусни Вејн Руни поставио је испоставиће се коначан резултат у 39. минуту, када је после неспретне интервенције голмана Барнлија само убацио лопту у празан гол.

"Црвени ђаволи" сада имају бод мање од градског ривала Манчестер Ситија и налазе се на петој позицији, док је Барнли 15. и има пет бодова више од Свонсија који се налази у зони испадања.

"Скупа" победа Манчестер јунајтеда! Манчестер јунајтед мораће да плати Монаку 10 милиона евра пошто је играч енглеске екипе Ентони Марсијал постигао 25 голова за клуб. "Ђаволи" бољи од Барнлија у 34. колу.

ДЕСЕТ милиона евра!

Толико ће клуб са "Олд Трафорда" морати да плати Монаку, пошто је играч Јуањтеда Ентони Марсијал постигао 25 голова за клуб.

Манчестер јунајтед је победио Барнли 2:0 (2:0), а Марсијал је постигао први гол у 21. минуту. То је његов 25. гол за Јунајтед и према условима трансфера из Монака 2015. године, енглески клуб ће морати да исплати новац француском клубу.

Како је пренео Дејли Мејл, трансфер је у то време вредео 50,7 милиона евра, уз клаузулу у уговору од 10 милиона, колико ће Јунајтед исплатити Монаку када Марсијал постигне 25 голова.

Такође, ако Марсијал за време боравка у Јунајтеду буде номинован за Златну лопту, енглески клуб ће платити Монаку 10 милиона евра, а ако 21-годишњи нападач буде одиграо 25 утакмица за репрезентацију Француске, Јунајтед ће платити Монаку још 10 милиона.

Марсијал је до сада одиграо 15 утакмица за Француску.

Меч је практично решен већ у 39. минуту, када је Вејн Руни постигао други погодак за Манчестер.

Екипа Жозеа Муриња тачно шест месеци није поражена у Премијер лиги. Последњи неуспех доживелиа је 23. октобра у дербију са Челсијем, који је на Стамфорд Бриџу тријумфовао 4:0. Од те утакмице до данас, Јунајтед је одиграо 23 меча, на 13 је победио, док је чак десет пута играо нерешно.

За титулу је касно, али су "црвени ђаволи" на корак од Лиге шампиона. Имају 63 бода, један мање од градског ривала Ситија и три од Ливерпула.

Бентеке пресудио бившем клубу, Грујић на терену! Фудбалери Кристал Паласа победили су у гостима екипу Ливерпула, у 34. колу Премијерлиге – 2:1.

Ово је био шести пораз Редса ове сезоне, док су 'Орлови' постали други тим који су успели да вежу трећу победу на Енфилду.

Бивши играч Ливерпула Кристија Бентеке са два гола, у 43. и 74, донео је победу својој екипи, док је једини погодак за домаћи састав постигао Филипе Кутињо у 24. минуту.

Српски фудбалер Марко Грујић ушао је у 84. минуту уместо Клајна и то је био његов први меч после повреде коју је зарадио у спемтенбру.

Тим Јиргена Клопа сјајно је ушао у меч пошто је у 24. минуту повео преко Куртиња који је постиже сјајан гол из слободњака.

Ипак, само 15 минута касније Кабај је упутио центаршут ка Кристијану Бентекеу који је био прецизан за изједначење ’Оролова’ и то је био коначан резултат у првом полувремену.

У другом делу меча, Фирмино је имао шансу у 65. минуту, али није успео да је искористи, а само пар минута касније Бентеке је још једним голом шокирао навијаче свог бившег клуба на Енфилду.

Таусенд је извео корнер, Панчеон је петом с прве стативе послао лопту у казнени простор, где се најбоље снашао Белгијанац за преокрет и вођство гостујућег састава.

После шест минута судијске надокнаде Редси нису успели да створе озбиљнију шансу па је меч завршен победом Кристал Паласа.

Ливерпул је остао трећи на табели са 66 бодова, два више од Манчестер ситија, а три од Манчестер јунајтеда, али са по две утакмице више од та два ривала.

Палас је наставио низ одличних резултата у последње време и заузима 12. место са 38 бодова, са великим шансама да избори опстанак у Премијер лиги.

Српски фудбалер Лука Миливојевић играо је целу утакмицу за Кристал Палас, док је Марко Грујић у Ливерпулу ушао у 84. минуту. Обојица су добили жути картон.

Компликује се ситуација за Ливерпул, док Кристал Палас има све јаснију слику у борби за опстанак.

У 34. колу Премијер лиге догодио се велики преокрет и, питање је да ли се може свести под изненађење, победа Кристал Паласа на Енфилду 2:1 (1:1).

Ево и зашто...

Тим Сема Олердајса је у последњих пет кола победио Челси на "Стамфорд Бриџу" (2:1), Арсенал код куће (3:0) и "редсе" ове недеље 2:1. У међувремену губио је бодове од Саутемптона (1:3) и Лестер ситија (2:2).

У сваком случају, Кристал Палас је победом у Ливерпулу направио огроман корак ка опстанку, јер четири кола пре краја (уз меч мање) има великих седам бодобва предности од Свосија, прве екипе испод црте.

Ливерпул је и даље трећи, али је озбиљно угрозио пласман у Лигу шампиона - има тек три бода више од Манчестер јунајтеда на петом месту, али и две утакмице више. Сити који се налази на четвртој позицији заостаје два бода за тимом Јиргена Клопа и, такође, има два меча мање.

Јунак је Кристијан Бентеке, момак који је прошле сезоне играо за Ливерпул и није добио прилику да и ове буде део славног клуба. Белгијанац је постигао два гола и тако прво надокнадио минус после "бомбе" Кутиња у 24. минуту.

После 42. минута, када је Бентеке убацивањем и јаком ударцем под пречку са само неколико метара успео да изједначи, кључан моменат догодио се у 74. Одбрана Ливерпула деловала је очајно после корнера. Центаршут је био на "прву стативу", где је Џејмс Панчеон само окрзнуо лопту, она је прошла поред четворице играча у црвеним дресовима, а Бентеке се поклонио на шест-седам метара и најавио изненађње.

Ливерул је поражен у Премијер лиги после седам узастопних утакмица без пораза, од којих је чак пет завршио тријумфално.