PL: Mančester lako bez Zlatana! Palas šokirao Liverpul!

Benteke presudio bivšem klubu, Grujić na terenu! Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su u gostima ekipu Liverpula, u 34. kolu Premijerlige – 2:1. Benteke nemilosrdan na Enfildu! Posle Čelsija i Arsenala, Kristal Palas "srušio" i Liverpul, na Efildu - u 34. kolu Premijer lige.  Mančester Junajted nastavio je borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona, oni su u gostima savladali ekipu Barnlija 2:0.

Fudbal 24.04.2017 | 08:30
Domaćina je načeo Entoni Marsijal u 21. minutu, dobio je Francuz sjajan pas od Andera Erere i sa nekoliko metara lako savladao golmana Toma Hitona.

Kapiten Murinjovog tima iskusni Vejn Runi postavio je ispostaviće se konačan rezultat u 39. minutu, kada je posle nespretne intervencije golmana Barnlija samo ubacio loptu u prazan gol.

"Crveni đavoli" sada imaju bod manje od gradskog rivala Mančester Sitija i nalaze se na petoj poziciji, dok je Barnli 15. i ima pet bodova više od Svonsija koji se nalazi u zoni ispadanja.

"Skupa" pobeda Mančester junajteda! Mančester junajted moraće da plati Monaku 10 miliona evra pošto je igrač engleske ekipe Entoni Marsijal postigao 25 golova za klub. "Đavoli" bolji od Barnlija u 34. kolu.

DESET miliona evra!

Toliko će klub sa "Old Traforda" morati da plati Monaku, pošto je igrač Juanjteda Entoni Marsijal postigao 25 golova za klub.

Mančester junajted je pobedio Barnli 2:0 (2:0), a Marsijal je postigao prvi gol u 21. minutu. To je njegov 25. gol za Junajted i prema uslovima transfera iz Monaka 2015. godine, engleski klub će morati da isplati novac francuskom klubu.

Kako je preneo Dejli Mejl, transfer je u to vreme vredeo 50,7 miliona evra, uz klauzulu u ugovoru od 10 miliona, koliko će Junajted isplatiti Monaku kada Marsijal postigne 25 golova.

Takođe, ako Marsijal za vreme boravka u Junajtedu bude nominovan za Zlatnu loptu, engleski klub će platiti Monaku 10 miliona evra, a ako 21-godišnji napadač bude odigrao 25 utakmica za reprezentaciju Francuske, Junajted će platiti Monaku još 10 miliona.

Marsijal je do sada odigrao 15 utakmica za Francusku.

Meč je praktično rešen već u 39. minutu, kada je Vejn Runi postigao drugi pogodak za Mančester.

Ekipa Žozea Murinja tačno šest meseci nije poražena u Premijer ligi. Poslednji neuspeh doživelia je 23. oktobra u derbiju sa Čelsijem, koji je na Stamford Bridžu trijumfovao 4:0. Od te utakmice do danas, Junajted je odigrao 23 meča, na 13 je pobedio, dok je čak deset puta igrao nerešno.

Za titulu je kasno, ali su "crveni đavoli" na korak od Lige šampiona. Imaju 63 boda, jedan manje od gradskog rivala Sitija i tri od Liverpula.

Benteke presudio bivšem klubu, Grujić na terenu! Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su u gostima ekipu Liverpula, u 34. kolu Premijerlige – 2:1.

Ovo je bio šesti poraz Redsa ove sezone, dok su 'Orlovi' postali drugi tim koji su uspeli da vežu treću pobedu na Enfildu.

Bivši igrač Liverpula Kristija Benteke sa dva gola, u 43. i 74, doneo je pobedu svojoj ekipi, dok je jedini pogodak za domaći sastav postigao Filipe Kutinjo u 24. minutu.

Srpski fudbaler Marko Grujić ušao je u 84. minutu umesto Klajna i to je bio njegov prvi meč posle povrede koju je zaradio u spemtenbru.

Tim Jirgena Klopa sjajno je ušao u meč pošto je u 24. minutu poveo preko Kurtinja koji je postiže sjajan gol iz slobodnjaka.

Ipak, samo 15 minuta kasnije Kabaj je uputio centaršut ka Kristijanu Bentekeu koji je bio precizan za izjednačenje ’Orolova’ i to je bio konačan rezultat u prvom poluvremenu.

U drugom delu meča, Firmino je imao šansu u 65. minutu, ali nije uspeo da je iskoristi, a samo par minuta kasnije Benteke je još jednim golom šokirao navijače svog bivšeg kluba na Enfildu.

Tausend je izveo korner, Pančeon je petom s prve stative poslao loptu u kazneni prostor, gde se najbolje snašao Belgijanac za preokret i vođstvo gostujućeg sastava.

Posle šest minuta sudijske nadoknade Redsi nisu uspeli da stvore ozbiljniju šansu pa je meč završen pobedom Kristal Palasa.

Liverpul je ostao treći na tabeli sa 66 bodova, dva više od Mančester sitija, a tri od Mančester junajteda, ali sa po dve utakmice više od ta dva rivala.

Palas je nastavio niz odličnih rezultata u poslednje vreme i zauzima 12. mesto sa 38 bodova, sa velikim šansama da izbori opstanak u Premijer ligi.

Srpski fudbaler Luka Milivojević igrao je celu utakmicu za Kristal Palas, dok je Marko Grujić u Liverpulu ušao u 84. minutu. Obojica su dobili žuti karton.

Komplikuje se situacija za Liverpul, dok Kristal Palas ima sve jasniju sliku u borbi za opstanak.

U 34. kolu Premijer lige dogodio se veliki preokret i, pitanje je da li se može svesti pod iznenađenje, pobeda Kristal Palasa na Enfildu 2:1 (1:1).

Evo i zašto...

Tim Sema Olerdajsa je u poslednjih pet kola pobedio Čelsi na "Stamford Bridžu" (2:1), Arsenal kod kuće (3:0) i "redse" ove nedelje 2:1. U međuvremenu gubio je bodove od Sautemptona (1:3) i Lester sitija (2:2).

U svakom slučaju, Kristal Palas je pobedom u Liverpulu napravio ogroman korak ka opstanku, jer četiri kola pre kraja (uz meč manje) ima velikih sedam bodobva prednosti od Svosija, prve ekipe ispod crte.

Liverpul je i dalje treći, ali je ozbiljno ugrozio plasman u Ligu šampiona - ima tek tri boda više od Mančester junajteda na petom mestu, ali i dve utakmice više. Siti koji se nalazi na četvrtoj poziciji zaostaje dva boda za timom Jirgena Klopa i, takođe, ima dva meča manje.

Junak je Kristijan Benteke, momak koji je prošle sezone igrao za Liverpul i nije dobio priliku da i ove bude deo slavnog kluba. Belgijanac je postigao dva gola i tako prvo nadoknadio minus posle "bombe" Kutinja u 24. minutu.

Posle 42. minuta, kada je Benteke ubacivanjem i jakom udarcem pod prečku sa samo nekoliko metara uspeo da izjednači, ključan momenat dogodio se u 74. Odbrana Liverpula delovala je očajno posle kornera. Centaršut je bio na "prvu stativu", gde je Džejms Pančeon samo okrznuo loptu, ona je prošla pored četvorice igrača u crvenim dresovima, a Benteke se poklonio na šest-sedam metara i najavio iznenađnje.

Liverul je poražen u Premijer ligi posle sedam uzastopnih utakmica bez poraza, od kojih je čak pet završio trijumfalno.