ИТА: Наполи једва до бода у Сасуолу!

У 33. колу италијанске Серије А екипе Сасуола и Наполија ремизирале су 2:2, Наполитанци су испустили шансу да бар на један дан заузму другу позицију на табели.  Судија саплео Наполи, Рома може да побегне на плус четири! Ђанлука Дамато није видео чист пенал за Наполитанце у 92. минуту. . .

Фудбал 23.04.2017 | 15:15
Наполи сада има бод мање и утакмицу више од Роме, "Вучица" заузима другу позицију која води директно у Лигу шампиона.

Сасуоло се после овог кола налази на 14. месту, подједнако удаљен како од Европе тако и од борбе за опстанак.

У првом полувремену готово да није било шанси за гол, имао је Хосе Каљехон прилику када је у шеснаестерцу примио добар пас, али је шутирао поред гола.

Друго полувреме било је далеко садржајније, а отворили су га голом гости из Напуља. Каљехон је одлично центрирао са десне стране, а Дрис Мертенс је главом са два метра сместио лопту у мрежу.

Није се дуго чекао одговор домаћина, Хамшик је несмотрено вратио лопту главом ка голману, то је искористио Берарди, пресекао пас и донео изједначење свом тиму.

Сасуоло се није зауставио на томе, десет минута пре краја меча Лука Мацители је искористио гужву у одбрани Наполија и закуцао лопту за вођство од 2:1.

Ипак фаворизовани гост пет минута касније долази до изједначења преко Аркадијуша Милика, који поставља, испоставиће се, коначан резултат.

Сасуолу није много значило, не може ни горе ни доле; Наполију је већ недељама питање сезоне - директан пласман у Лигу шампиона или квалификације, али ипак се оклизнуо у Ређо Емилији. Или боље рећи, саплетен је и то у доброј мери од стране судије Ђанлуке Дамата.

Наполи је повео, Сасуоло преокренуо, Аркадијуш Милик ушао је са клупе и изједначио у 84. минуту, а онда је Паоло Канаваро на очиглед целог стадиона играо руком у свом шеснаестерцу и - прошао некажњено.

Због ове грешке Дамата Наполи би могао да остане без пласмана у Лигу шампиона, пошто сада Рома има лепу шансу да пет кола пре краја побегне једином ривалу у борби за друго место на плус четири. Како Вучица иде у госте давно отписаној Пескари, такав развој ситуација сасвим је реално очекивати...

Утакмицу на стадиону Мапеи поред кардиналне грешке главног арбитра обележио је и први гол Милика у Серија А после чак седам месеци, односно десета асистенција Хозе Каљехона - за 22 гол Дриса Мертенса у сезони, колико Белгијанац није постигао у претходне три заједно - који је тако дошао својеврсног фудбалског дабл-дабл учинка, пошто сада на свом конту има 11 погодака и 10 асистенција.