ITA: Napoli jedva do boda u Sasuolu!

U 33. kolu italijanske Serije A ekipe Sasuola i Napolija remizirale su 2:2, Napolitanci su ispustili šansu da bar na jedan dan zauzmu drugu poziciju na tabeli.  Sudija sapleo Napoli, Roma može da pobegne na plus četiri! Đanluka Damato nije video čist penal za Napolitance u 92. minutu. . .

Fudbal 23.04.2017 | 15:15
Napoli sada ima bod manje i utakmicu više od Rome, "Vučica" zauzima drugu poziciju koja vodi direktno u Ligu šampiona.

Sasuolo se posle ovog kola nalazi na 14. mestu, podjednako udaljen kako od Evrope tako i od borbe za opstanak.

U prvom poluvremenu gotovo da nije bilo šansi za gol, imao je Hose Kaljehon priliku kada je u šesnaestercu primio dobar pas, ali je šutirao pored gola.

Drugo poluvreme bilo je daleko sadržajnije, a otvorili su ga golom gosti iz Napulja. Kaljehon je odlično centrirao sa desne strane, a Dris Mertens je glavom sa dva metra smestio loptu u mrežu.

Nije se dugo čekao odgovor domaćina, Hamšik je nesmotreno vratio loptu glavom ka golmanu, to je iskoristio Berardi, presekao pas i doneo izjednačenje svom timu.

Sasuolo se nije zaustavio na tome, deset minuta pre kraja meča Luka Maciteli je iskoristio gužvu u odbrani Napolija i zakucao loptu za vođstvo od 2:1.

Ipak favorizovani gost pet minuta kasnije dolazi do izjednačenja preko Arkadijuša Milika, koji postavlja, ispostaviće se, konačan rezultat.

Sasuolu nije mnogo značilo, ne može ni gore ni dole; Napoliju je već nedeljama pitanje sezone - direktan plasman u Ligu šampiona ili kvalifikacije, ali ipak se okliznuo u Ređo Emiliji. Ili bolje reći, sapleten je i to u dobroj meri od strane sudije Đanluke Damata.

Napoli je poveo, Sasuolo preokrenuo, Arkadijuš Milik ušao je sa klupe i izjednačio u 84. minutu, a onda je Paolo Kanavaro na očigled celog stadiona igrao rukom u svom šesnaestercu i - prošao nekažnjeno.

Zbog ove greške Damata Napoli bi mogao da ostane bez plasmana u Ligu šampiona, pošto sada Roma ima lepu šansu da pet kola pre kraja pobegne jedinom rivalu u borbi za drugo mesto na plus četiri. Kako Vučica ide u goste davno otpisanoj Peskari, takav razvoj situacija sasvim je realno očekivati...

Utakmicu na stadionu Mapei pored kardinalne greške glavnog arbitra obeležio je i prvi gol Milika u Serija A posle čak sedam meseci, odnosno deseta asistencija Hoze Kaljehona - za 22 gol Drisa Mertensa u sezoni, koliko Belgijanac nije postigao u prethodne tri zajedno - koji je tako došao svojevrsnog fudbalskog dabl-dabl učinka, pošto sada na svom kontu ima 11 pogodaka i 10 asistencija.