ШПА: Аноета се радује, Лига Европе је све ближе!

Сосиједад без икаквих проблема против Депортива - 1:0 (1:0).

Фудбал 23.04.2017 | 15:00
Изабраници Еузебија Сакристана могли су до вођства већ у првом минуту, када је Ћаби Прието шутирао мало поред гола.

Ипак, домаћи фудбалери заслужено долазе до гола предности у 28. минуту, када је Јури Берчиче центрирао са левог бока, а Вилијан Хосе сјајним ударцем главом са једанаест метара савладао Хермана Лукса.

Сосиједад је био током целог меча контролисао игру, а до двоструког вођства могли су у више наврата, међутим мреже су мировале, па је на крају остао резлтат из 28. минута.

Баски се налазе на шестој позицији ЛаЛиге са 55 бодова, док је Ла Коруња на 16., два места изнад зоне испадања.

Друга утакмица код куће и друга победа у низу за Реал Сосиједад. Само у последњих десетак минута окршаја на Аноети Депортиво је пружио некакав отпор домаћину, недовољан да би избегао нови пораз у гостима.

За минималан тријумф домаћина од 1:0 побринуо се Вилијан Хозе, који је сјајно реаговао главом на центаршут Берћићеа и матирао голмана Лукса у 28. минуту. Био је то детаљ који је омогућио нови тријумф баскијском тиму који се не предаје у борби за пласман у Лигу Европе.

Могао је Сосиједад и убедљивије да слави на овом мечу, али није имао среће да искористи прилике које је створио. Најбољу је имао Серхио Каналес који је погодио стативу у надокнади времена, али тај детаљ није убио задовољство у табору екипе из Сан Себастијана која корача ка Европи.