ŠPA: Anoeta se raduje, Liga Evrope je sve bliže!

Sosijedad bez ikakvih problema protiv Deportiva - 1:0 (1:0).

Fudbal 23.04.2017 | 15:00
Izabranici Euzebija Sakristana mogli su do vođstva već u prvom minutu, kada je Ćabi Prieto šutirao malo pored gola.

Ipak, domaći fudbaleri zasluženo dolaze do gola prednosti u 28. minutu, kada je Juri Berčiče centrirao sa levog boka, a Vilijan Hose sjajnim udarcem glavom sa jedanaest metara savladao Hermana Luksa.

Sosijedad je bio tokom celog meča kontrolisao igru, a do dvostrukog vođstva mogli su u više navrata, međutim mreže su mirovale, pa je na kraju ostao rezltat iz 28. minuta.

Baski se nalaze na šestoj poziciji LaLige sa 55 bodova, dok je La Korunja na 16., dva mesta iznad zone ispadanja.

Druga utakmica kod kuće i druga pobeda u nizu za Real Sosijedad. Samo u poslednjih desetak minuta okršaja na Anoeti Deportivo je pružio nekakav otpor domaćinu, nedovoljan da bi izbegao novi poraz u gostima.

Za minimalan trijumf domaćina od 1:0 pobrinuo se Vilijan Hoze, koji je sjajno reagovao glavom na centaršut Berćićea i matirao golmana Luksa u 28. minutu. Bio je to detalj koji je omogućio novi trijumf baskijskom timu koji se ne predaje u borbi za plasman u Ligu Evrope.

Mogao je Sosijedad i ubedljivije da slavi na ovom meču, ali nije imao sreće da iskoristi prilike koje je stvorio. Najbolju je imao Serhio Kanales koji je pogodio stativu u nadoknadi vremena, ali taj detalj nije ubio zadovoljstvo u taboru ekipe iz San Sebastijana koja korača ka Evropi.