ИТА: Спектакл! Девет голова у Фиренци, ''Виоле'' боље од Интера!

Фиорентина је на свом стадиону у узбудљивом сусрету 33. кола италијанске лиге савладала Интер резултатом 5:4.  Интер - то је пијанац у мраку! Мауро Икарди једва спасао достојанство посрнулог гиганта у Фиренци. . .

Фудбал 22.04.2017 | 23:40
’Виоле’ су до 79. минута имале предност од три гола (5:2), да би три минута пре краја милански клуб постигао још два гола и увео меч у неизсвесну завршницу.

Ипак, Фиорентина је успела да сачува предност до самог краја и да однесе победу и заслужено славила.

Домаћини су повели голом Матијаса Весина у 23. минуту, да би само шест минута касније Иван Перишић изједначио на асистенцију Кандреве.

Неколико минута касније, Жоао Марио је повео акцију коју је на сјајан начин завршио Мауро Икарди одличним ударцем за вођство ’Неразура’. Тим резултатом отишло се на одмор.

На старту другог полувремен,а судија је показао на белу тачку за Фиорентину, али је Самир Хандановић одбранио пенал који је извео Федерико Бернардеши.

Ипак, клуб из Фиренце је у 63. минуту дошао до изједначења преко Давида Асторија, да би минута касније Весино фантастичним ударцем са ивице казненог простора погађа угао Хандановићевог гола за 3:2.

Фиорентина је у наставку кренула силовито и у 70. минуту сјајном солом акцијом Кума Бабакар повећава предност на 4:2, девет минута касније тамнопути нападач још једном се уписао у листу стрелаца за велику предност 5:2.

Таман кад се помислило да ће се овим резултатом завршити меч, Икарди је са два гола смањио предност ’Виола’ за ново узбуђење на стадиону у Фиренци. Српски фудбалер Ненад Томовић играо је до 54. минута за домаћи састав.

Ипак, Фиорентина је успела да сачува предност и овим тријумфом налази се на осмом месту на табели са четири бода мање од Интера, који је на позицији испред.

Аталанта је остварила важну победу у борби за Европу, пошто су на свом стадиону савладали Болоњу са 3:2.

Аталанта је сада на четвртом месту на табели, које води директно у групну фазу Лиге Европа. Тај клуб има 63 бода, два више од Лација уз утакмицу више, пет од Милана, а шест од Интера.

Аталанта је водила 2:0, головима Андрее Контија у трећем и Рема Фројлера у 14. минуту.

Болоња је изјендачила преко Матије Дестра у 16. и Федерика Ди Франческа у 61. минтуту, а победу домаћину донео је у 75. Матија Калдара.

Болоња је 15. на табели италијанског првенства са 35 бодова.

Интер је као пијанац у мраку - пада где год закорачи! А овај последњи пад, ноћас у Фиренци, баш је био болан. Јер пукла је петарда. Фјорентина је одиграла фанстатичних 45 минута, направила можда и преокрет сезоне и нанела један од тежих пораза Неразурима последњих година - 5:4.

Није катастрофа, каква је претила у једном тренутку, водила је Виола са 5:2 на десет минута пре краја, да би Миланези, ако ништа друго, с два брза гола Маура Икардија барем сачували достојанство. А били су на правом путу да га изгубе...

Неће ниједан прави "интеровац" много жалити што неће бити Европе за његове мезимце наредне сезоне. Мање је то битно. Оно што тера сузе на очи јесу овакви порази који не само да крње углед великана са Ђузепе Меаце, већ везују тоне баласта и чине да Неразури не могу ваљано ни да започну "нову еру" која се толико дуго најављује. Јер док год је оваквих пораза и оваквих партија ни о каквом напретку не може се говорити.

Али доста о Интеру, част и пажња победницима.

Фјорентина је преспавала прво полувреме, да би у периоду од 64. до 80. минута просто експлодирала. За 74 секунде од 1:2 до 3:2 - Астори и Весино - да би потом Кума Бабакарузео под своје грогираног противника који је у већем делу меча уместо на тешкаша европског калибра личио на локалног мангупчића - перо категорија.

Мајсторија Бабакара из 70. минута комотно може на ТВ шпице када се буду радили неки колажи на крају сезоне. Овај други гол у 79. био је класичан нокаут.

Има ли смисла помињати сумњив пенал за Виолу који Бернардески није искористио у 52. минуту, или погодак домаћина из офсајда за 5:2? Па наравно да нема!

У последњим тренуцима капитен Мауро Икарди морао је да спасава част давно уснулог гиганта. Успео је у доброј мери. Да ли ће бити довољно да загрижени "интеровци" преспавају ноћ? Тешко.

Пиоли? Не сме још дуго да остане ту да се овај ужасни низ не накалеми и на идућу сезону...