ITA: Spektakl! Devet golova u Firenci, ''Viole'' bolje od Intera!

Fiorentina je na svom stadionu u uzbudljivom susretu 33. kola italijanske lige savladala Inter rezultatom 5:4.  Inter - to je pijanac u mraku! Mauro Ikardi jedva spasao dostojanstvo posrnulog giganta u Firenci. . .

Fudbal 22.04.2017 | 23:40
’Viole’ su do 79. minuta imale prednost od tri gola (5:2), da bi tri minuta pre kraja milanski klub postigao još dva gola i uveo meč u neizsvesnu završnicu.

Ipak, Fiorentina je uspela da sačuva prednost do samog kraja i da odnese pobedu i zasluženo slavila.

Domaćini su poveli golom Matijasa Vesina u 23. minutu, da bi samo šest minuta kasnije Ivan Perišić izjednačio na asistenciju Kandreve.

Nekoliko minuta kasnije, Žoao Mario je poveo akciju koju je na sjajan način završio Mauro Ikardi odličnim udarcem za vođstvo ’Nerazura’. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Na startu drugog poluvremen,a sudija je pokazao na belu tačku za Fiorentinu, ali je Samir Handanović odbranio penal koji je izveo Federiko Bernardeši.

Ipak, klub iz Firence je u 63. minutu došao do izjednačenja preko Davida Astorija, da bi minuta kasnije Vesino fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogađa ugao Handanovićevog gola za 3:2.

Fiorentina je u nastavku krenula silovito i u 70. minutu sjajnom solom akcijom Kuma Babakar povećava prednost na 4:2, devet minuta kasnije tamnoputi napadač još jednom se upisao u listu strelaca za veliku prednost 5:2.

Taman kad se pomislilo da će se ovim rezultatom završiti meč, Ikardi je sa dva gola smanjio prednost ’Viola’ za novo uzbuđenje na stadionu u Firenci. Srpski fudbaler Nenad Tomović igrao je do 54. minuta za domaći sastav.

Ipak, Fiorentina je uspela da sačuva prednost i ovim trijumfom nalazi se na osmom mestu na tabeli sa četiri boda manje od Intera, koji je na poziciji ispred.

Atalanta je ostvarila važnu pobedu u borbi za Evropu, pošto su na svom stadionu savladali Bolonju sa 3:2.

Atalanta je sada na četvrtom mestu na tabeli, koje vodi direktno u grupnu fazu Lige Evropa. Taj klub ima 63 boda, dva više od Lacija uz utakmicu više, pet od Milana, a šest od Intera.

Atalanta je vodila 2:0, golovima Andree Kontija u trećem i Rema Frojlera u 14. minutu.

Bolonja je izjendačila preko Matije Destra u 16. i Federika Di Frančeska u 61. mintutu, a pobedu domaćinu doneo je u 75. Matija Kaldara.

Bolonja je 15. na tabeli italijanskog prvenstva sa 35 bodova.

Inter je kao pijanac u mraku - pada gde god zakorači! A ovaj poslednji pad, noćas u Firenci, baš je bio bolan. Jer pukla je petarda. Fjorentina je odigrala fanstatičnih 45 minuta, napravila možda i preokret sezone i nanela jedan od težih poraza Nerazurima poslednjih godina - 5:4.

Nije katastrofa, kakva je pretila u jednom trenutku, vodila je Viola sa 5:2 na deset minuta pre kraja, da bi Milanezi, ako ništa drugo, s dva brza gola Maura Ikardija barem sačuvali dostojanstvo. A bili su na pravom putu da ga izgube...

Neće nijedan pravi "interovac" mnogo žaliti što neće biti Evrope za njegove mezimce naredne sezone. Manje je to bitno. Ono što tera suze na oči jesu ovakvi porazi koji ne samo da krnje ugled velikana sa Đuzepe Meace, već vezuju tone balasta i čine da Nerazuri ne mogu valjano ni da započnu "novu eru" koja se toliko dugo najavljuje. Jer dok god je ovakvih poraza i ovakvih partija ni o kakvom napretku ne može se govoriti.

Ali dosta o Interu, čast i pažnja pobednicima.

Fjorentina je prespavala prvo poluvreme, da bi u periodu od 64. do 80. minuta prosto eksplodirala. Za 74 sekunde od 1:2 do 3:2 - Astori i Vesino - da bi potom Kuma Babakaruzeo pod svoje grogiranog protivnika koji je u većem delu meča umesto na teškaša evropskog kalibra ličio na lokalnog mangupčića - pero kategorija.

Majstorija Babakara iz 70. minuta komotno može na TV špice kada se budu radili neki kolaži na kraju sezone. Ovaj drugi gol u 79. bio je klasičan nokaut.

Ima li smisla pominjati sumnjiv penal za Violu koji Bernardeski nije iskoristio u 52. minutu, ili pogodak domaćina iz ofsajda za 5:2? Pa naravno da nema!

U poslednjim trenucima kapiten Mauro Ikardi morao je da spasava čast davno usnulog giganta. Uspeo je u dobroj meri. Da li će biti dovoljno da zagriženi "interovci" prespavaju noć? Teško.

Pioli? Ne sme još dugo da ostane tu da se ovaj užasni niz ne nakalemi i na iduću sezonu...