ШПА: Гризман спасао Атлетико против Еспањола!

Фудбалери Атлетико Мадрида једва су савладали Еспањол на гостовању, у последњој суботњој утакмици 33. кола шпанске Примере.  То је Чолов Атлетико: Гризман и тачка! Јорганџије славиле на гостовању Еспањолу - 1:0.

Фудбал 22.04.2017 | 23:35
Атлетико се мучио у Корнеља де Љобрегату, али је успео да слави минималним резултатом (0:1), а стрелац јединог гола био је Антоан Гризман у 73. минуту.

Гризман је на другој стативи сачекао одбитак после ударца Саула Њигеса и из прве затресао мрежу Дијега Лопеса.

На почетку утакмице Лопес је спасао мрежу после ударца Њигеса, док је Кевин Гамеиро непосредно пре гола Гризмана пропустио добру прилику. Уследио је већ описан погодак Француза, а онда је Лео Баптистао промашио златну шансу да експресно изједначи.

Ипак, чета Дијега Симеонеа је стигла до тријумфа, па сада има 68 бодова, четири мање и утакмицу више од другопласиране Барселоне. Еспањол је на деветој позицији са 49 бодова.

Фудбалери Виљареала победили су Леганес на свом стадиону са 2:1, највише захваљујући нападачу Седрику Бакамбуу.

‘Жута подморница’ је водила од 68. минута поготком овог нападача, али је Леганес изједначио у финишу преко Герера.

Бакамбу је у другом минуту надокнаде времена дао нови гол и донео победу Виљареалу.

Виљареал је пети на табели са 57 бодова, осам мање од четвртопласиране Севиље, а четири више од Атлетик Билбаа, уз утакмицу више.

Леганес је 17. на табели шпанског првенства са 27 бодова, пет више уз утакмицу више од Спортинг Хихона, који је у зони испадања.

Српски репрезентативац Антонио Рукавина био је на клупи Виљареала.

У јединој преосталој утакмици Осасуна и Спортинг Хихон ремизирали су 2:2, а наш Горан Чаушић провео је свих 90 минута на терену.

Није било лако, није било лепо, али је за Атлетико било слатко. Јако слатко. Јорганџије су почеле да билдују самопоуздања уочи полуфиналних оркашаја Лиге шампиона са Реалом. На принципима Дијега Симонеа екипа из Мадрида је славила на тешком гостовању: Еспањол - Атлетико 0:1.

Јако тврд меч виђен је на стадиону Еспањола. Домаћин је имао две победе у низу и логично је што је веровао да ће и трећим тријумфом стећи реалне изгледе да се домогне места коју води у Лигу Европе.

Међутим, после изједначене игре домаћину је пресудио - а ко би други - Антоан Гризман.Видели смо како је француски нападач сналажљив у 73.минуту. Одлично је реаговао на једну одбијену лопту и погодио супротан угао. Није то била лака позиција, али је Гризман демонстрирао класу.

Могао је брзо да изједначи Батистао,али је Облак одлично интервенисао.