ŠPA: Grizman spasao Atletiko protiv Espanjola!

Fudbaleri Atletiko Madrida jedva su savladali Espanjol na gostovanju, u poslednjoj subotnjoj utakmici 33. kola španske Primere.  To je Čolov Atletiko: Grizman i tačka! Jorgandžije slavile na gostovanju Espanjolu - 1:0.

Fudbal 22.04.2017 | 23:35
Atletiko se mučio u Kornelja de Ljobregatu, ali je uspeo da slavi minimalnim rezultatom (0:1), a strelac jedinog gola bio je Antoan Grizman u 73. minutu.

Grizman je na drugoj stativi sačekao odbitak posle udarca Saula Njigesa i iz prve zatresao mrežu Dijega Lopesa.

Na početku utakmice Lopes je spasao mrežu posle udarca Njigesa, dok je Kevin Gameiro neposredno pre gola Grizmana propustio dobru priliku. Usledio je već opisan pogodak Francuza, a onda je Leo Baptistao promašio zlatnu šansu da ekspresno izjednači.

Ipak, četa Dijega Simeonea je stigla do trijumfa, pa sada ima 68 bodova, četiri manje i utakmicu više od drugoplasirane Barselone. Espanjol je na devetoj poziciji sa 49 bodova.

Fudbaleri Viljareala pobedili su Leganes na svom stadionu sa 2:1, najviše zahvaljujući napadaču Sedriku Bakambuu.

‘Žuta podmornica’ je vodila od 68. minuta pogotkom ovog napadača, ali je Leganes izjednačio u finišu preko Gerera.

Bakambu je u drugom minutu nadoknade vremena dao novi gol i doneo pobedu Viljarealu.

Viljareal je peti na tabeli sa 57 bodova, osam manje od četvrtoplasirane Sevilje, a četiri više od Atletik Bilbaa, uz utakmicu više.

Leganes je 17. na tabeli španskog prvenstva sa 27 bodova, pet više uz utakmicu više od Sporting Hihona, koji je u zoni ispadanja.

Srpski reprezentativac Antonio Rukavina bio je na klupi Viljareala.

U jedinoj preostaloj utakmici Osasuna i Sporting Hihon remizirali su 2:2, a naš Goran Čaušić proveo je svih 90 minuta na terenu.

Nije bilo lako, nije bilo lepo, ali je za Atletiko bilo slatko. Jako slatko. Jorgandžije su počele da bilduju samopouzdanja uoči polufinalnih orkašaja Lige šampiona sa Realom. Na principima Dijega Simonea ekipa iz Madrida je slavila na teškom gostovanju: Espanjol - Atletiko 0:1.

Jako tvrd meč viđen je na stadionu Espanjola. Domaćin je imao dve pobede u nizu i logično je što je verovao da će i trećim trijumfom steći realne izglede da se domogne mesta koju vodi u Ligu Evrope.

Međutim, posle izjednačene igre domaćinu je presudio - a ko bi drugi - Antoan Grizman.Videli smo kako je francuski napadač snalažljiv u 73.minutu. Odlično je reagovao na jednu odbijenu loptu i pogodio suprotan ugao. Nije to bila laka pozicija, ali je Grizman demonstrirao klasu.

Mogao je brzo da izjednači Batistao,ali je Oblak odlično intervenisao.