БЛ: Прштало у дербију двије Борусије!

„Свега“ је било на јубиларном 90. по реду дербију између двије Борусије у Бундеслиги – непостојећи пенал, аутогол, прегршт сјајних потеза, преокрети, да би на крају „милионери“ у 87. минуту ипак стигли до сва три бода - 2:3 (1:1).

Фудбал 22.04.2017 | 21:30
Суботњи двобој у Менхенгладбаху гдје је у оквиру 30. кола шампионата Њемачке гостовао „имењак“ из Дортмунда окончан је као и претходна три – побједом Дортмунда 2:3 (1:1) до које су стигли голом Португалца Рафаела Герера у 87. минуту.

Тиме су гости успјели да прескоче Хофенхајм на трећем мјесту на табели и стигну до позиције која директно води у Лигу шампиона.

„Милионери“ су повели из непостојећег једанаестерца након што је судија Волфганг Штарк показао на бијелу тачку иако је прекршај Махмуда Дахуда био изван казненог простора. Сигуран реализатор био је Марко Ројс - 0:1.

Занимљиво, Ројс је на посљедњих осам мечева против Менхенгладбаха био директно заслужан за чак 10 голова - пет пута је погађао мрежу и пет пута је асистирао за поготке против свог некадашњег тима.

Међутим, у финишу првог дијела, послије грешке одбране гостију из Дортмунда, лопту је на поклон добио Андре Хан и прослиједио је до Ларса Штиндла, који такве прилике ријетко пропушта - 1:1.

Већ почетком другог полувремена, након корнера на „Борусија парку“, домаћи су стигли до преокрета - оштар центаршут погодио је Марсела Шмелцера и лопта је завршила иза леђа голмана гостију са „Вестфалена“ Романа Буркија - 2:1.

Видјевши да је „ђаво однио шалу“ тренер Дортмунда Тома Тухел је умјесто уморног Ројса гурнуо у „ватру“ најбољег стријелца Пјера - Емерика Обамејанга, а Габонац му се одужио поготком након само два минута.

Осман Дембеле је одузео лопту и пронашао Обамејанга, а сјајни нападач заобишао голмана Јана Сомера и погодио за изједначење - 2:2.

Био је то Обамејангов 27. погодак ове сезоне у Бундеслиги и лидер је на листи најбољих стријелаца са поготком више у односу на Бајерновог Роберта Левандовског.

Потом је било мноштво прилика на обје стране, међутим, Бурки и Сомер су чували своје мреже иако је у 83. минуту савезник Менхенгладбаха била и статива послије ударца Рафаела Герера.

До поменутог 87. минута кад је Гереро био највиши у скоку послије центаршута из "скраћеног корнера" и погодио малу мрежицу за побједу - 2:3. Био је то његов шести гол ове сезоне, и то први главом!