BL: Prštalo u derbiju dvije Borusije!

„Svega“ je bilo na jubilarnom 90. po redu derbiju između dvije Borusije u Bundesligi – nepostojeći penal, autogol, pregršt sjajnih poteza, preokreti, da bi na kraju „milioneri“ u 87. minutu ipak stigli do sva tri boda - 2:3 (1:1).

Fudbal 22.04.2017 | 21:30
Subotnji dvoboj u Menhengladbahu gdje je u okviru 30. kola šampionata Njemačke gostovao „imenjak“ iz Dortmunda okončan je kao i prethodna tri – pobjedom Dortmunda 2:3 (1:1) do koje su stigli golom Portugalca Rafaela Gerera u 87. minutu.

Time su gosti uspjeli da preskoče Hofenhajm na trećem mjestu na tabeli i stignu do pozicije koja direktno vodi u Ligu šampiona.

„Milioneri“ su poveli iz nepostojećeg jedanaesterca nakon što je sudija Volfgang Štark pokazao na bijelu tačku iako je prekršaj Mahmuda Dahuda bio izvan kaznenog prostora. Siguran realizator bio je Marko Rojs - 0:1.

Zanimljivo, Rojs je na posljednjih osam mečeva protiv Menhengladbaha bio direktno zaslužan za čak 10 golova - pet puta je pogađao mrežu i pet puta je asistirao za pogotke protiv svog nekadašnjeg tima.

Međutim, u finišu prvog dijela, poslije greške odbrane gostiju iz Dortmunda, loptu je na poklon dobio Andre Han i proslijedio je do Larsa Štindla, koji takve prilike rijetko propušta - 1:1.

Već početkom drugog poluvremena, nakon kornera na „Borusija parku“, domaći su stigli do preokreta - oštar centaršut pogodio je Marsela Šmelcera i lopta je završila iza leđa golmana gostiju sa „Vestfalena“ Romana Burkija - 2:1.

Vidjevši da je „đavo odnio šalu“ trener Dortmunda Toma Tuhel je umjesto umornog Rojsa gurnuo u „vatru“ najboljeg strijelca Pjera - Emerika Obamejanga, a Gabonac mu se odužio pogotkom nakon samo dva minuta.

Osman Dembele je oduzeo loptu i pronašao Obamejanga, a sjajni napadač zaobišao golmana Jana Somera i pogodio za izjednačenje - 2:2.

Bio je to Obamejangov 27. pogodak ove sezone u Bundesligi i lider je na listi najboljih strijelaca sa pogotkom više u odnosu na Bajernovog Roberta Levandovskog.

Potom je bilo mnoštvo prilika na obje strane, međutim, Burki i Somer su čuvali svoje mreže iako je u 83. minutu saveznik Menhengladbaha bila i stativa poslije udarca Rafaela Gerera.

Do pomenutog 87. minuta kad je Gerero bio najviši u skoku poslije centaršuta iz "skraćenog kornera" i pogodio malu mrežicu za pobjedu - 2:3. Bio je to njegov šesti gol ove sezone, i to prvi glavom!