Чемпионшип: Јокан на три бода од баража - Фулам убио и Хадерсфилд!

Сјајни лондонски тим поцепао Теријере у гостима са 4:1. Следеће коло зицер код куће - Брентфорд!

Фудбал 22.04.2017 | 21:10
Фантастично! Нема боље речи која би описала први успех Славише Јокановића и Фулама у серији од три тешка теста на путу ка плеј-офу и Премијер лиги. Од свих кандидата за бараж, лондонски тим има убедљиво најтежи распоред у завршници сезоне, али се данас понашао као да је играо са аутсајдером, а не једним од најбољих тимова у Чемпионшипу.

Трећепласирани Хадерсфилд, који целе сезоне солидно води Клоповкум, Дејвид Вагнер, просто је полупан на свом терену од стране казнене експедиције из Лондона која игра фудбал из снова. Не, не постоји бољи начин да би се описала игра Фулама, који је на последње четири утакмице постигао чак 13 голова, а захваљујући тоталном фудбалу и победама ето га на само три бода од баража.

Јер после данашњег пораза Лидса од Бартона (1:2), Фулам се одлепио на три бода разлике на шестом месту, а како у случају истог броја бодова на крају одлучује гол-разлика, лондонски тим не мора да брине, јер има +27 наспрам +13, колико има тим са Еланд Роуда. Тако ће у следећем колу Фулам на свом Крејвен Котиџу имати зицер против Брентфорда, ето прилике да се и званично овери пласман у бараж за Премијер лигу.

Није сјајни Јоканов тим обесхрабрило данас чак ни рано вођство домаћина јер је Лав после четири минута са беле тачке довео Теријере у вођство. Одговор гострију био је експресан, фантастични леви бек Малоун, којем је сигурно место у Премијер лиги, вратио је меч на почетак голом после сјајне акције у 16. минуту. Само тренутак касније, Фулам је добио шансу да поведе, а најбољи фудбалер и капитен Том Керни са беле тачке је преокренуо на 2:1. До краја првог дела, Норвежанин Стефан Јохансен је са два гола тотално помрачио Хадерсфилд, па је тако Јоканов тим за 45 минута завршио читав посао.