Čempionšip: Jokan na tri boda od baraža - Fulam ubio i Hadersfild!

Sjajni londonski tim pocepao Terijere u gostima sa 4:1. Sledeće kolo zicer kod kuće - Brentford!

Fudbal 22.04.2017 | 21:10
Fantastično! Nema bolje reči koja bi opisala prvi uspeh Slaviše Jokanovića i Fulama u seriji od tri teška testa na putu ka plej-ofu i Premijer ligi. Od svih kandidata za baraž, londonski tim ima ubedljivo najteži raspored u završnici sezone, ali se danas ponašao kao da je igrao sa autsajderom, a ne jednim od najboljih timova u Čempionšipu.

Trećeplasirani Hadersfild, koji cele sezone solidno vodi Klopovkum, Dejvid Vagner, prosto je polupan na svom terenu od strane kaznene ekspedicije iz Londona koja igra fudbal iz snova. Ne, ne postoji bolji način da bi se opisala igra Fulama, koji je na poslednje četiri utakmice postigao čak 13 golova, a zahvaljujući totalnom fudbalu i pobedama eto ga na samo tri boda od baraža.

Jer posle današnjeg poraza Lidsa od Bartona (1:2), Fulam se odlepio na tri boda razlike na šestom mestu, a kako u slučaju istog broja bodova na kraju odlučuje gol-razlika, londonski tim ne mora da brine, jer ima +27 naspram +13, koliko ima tim sa Eland Rouda. Tako će u sledećem kolu Fulam na svom Krejven Kotidžu imati zicer protiv Brentforda, eto prilike da se i zvanično overi plasman u baraž za Premijer ligu.

Nije sjajni Jokanov tim obeshrabrilo danas čak ni rano vođstvo domaćina jer je Lav posle četiri minuta sa bele tačke doveo Terijere u vođstvo. Odgovor gostriju bio je ekspresan, fantastični levi bek Maloun, kojem je sigurno mesto u Premijer ligi, vratio je meč na početak golom posle sjajne akcije u 16. minutu. Samo trenutak kasnije, Fulam je dobio šansu da povede, a najbolji fudbaler i kapiten Tom Kerni sa bele tačke je preokrenuo na 2:1. Do kraja prvog dela, Norvežanin Stefan Johansen je sa dva gola totalno pomračio Hadersfild, pa je tako Jokanov tim za 45 minuta završio čitav posao.