Цвајта: Санкт Паули шокирао Дизелдорф - преокрет за 11 минута!

Гројтер Фирт и Кајзерслаутерн стигли до победе после аутоголова противничких играча. . . !

Фудбал 21.04.2017 | 21:10
Увод у тридесету рунду Цвајте донео је два минималца и велико изненађење у Дизелдорфу. Санк Паули је за тачно 11 минута успео да се опорави, а онда и преокрене резултат против Фортуне и слави резултатом 2:1.

После помало досадног првог дела, али и већег дела другог полувремена, уследила су 11 минута пакла. Андре Хофманискористио је успаваност противничке одбране и довео Фортуну у предност, упркос томе што је неколико тренутака раније остала с играчем мање. Али, Филип Цајрајс и Кристофер Бачман приредили су изненађење и донели преокрет брже него што је домаћин успео да се опорави.

Тачку на победу ставио је Азиз Буадуз у самом финишу меча.

Овим тријумфом Санкт Паули стигао је на табели Фортуну, а побегао и Минхену 1860 на три бода предности.

Минхенски клуб поражен је на гостовању Кајзерслаутерну - 0:1. Једини гол на мечу постигао је нападач Минхена 1860, Кристијан Гиткјер. Али, у сопствену мрежу. Играо се 73. минут утакмице.

Невероватно, али на идентичан начин је и Гројтер Фирт стигао до победе над Дрезденом. Само, играо се 74. минут када је Ајас Аосман поклонио тријумф ривалу.