Cvajta: Sankt Pauli šokirao Dizeldorf - preokret za 11 minuta!

Grojter Firt i Kajzerslautern stigli do pobede posle autogolova protivničkih igrača. . . !

Fudbal 21.04.2017 | 21:10
Uvod u tridesetu rundu Cvajte doneo je dva minimalca i veliko iznenađenje u Dizeldorfu. Sank Pauli je za tačno 11 minuta uspeo da se oporavi, a onda i preokrene rezultat protiv Fortune i slavi rezultatom 2:1.

Posle pomalo dosadnog prvog dela, ali i većeg dela drugog poluvremena, usledila su 11 minuta pakla. Andre Hofmaniskoristio je uspavanost protivničke odbrane i doveo Fortunu u prednost, uprkos tome što je nekoliko trenutaka ranije ostala s igračem manje. Ali, Filip Cajrajs i Kristofer Bačman priredili su iznenađenje i doneli preokret brže nego što je domaćin uspeo da se oporavi.

Tačku na pobedu stavio je Aziz Buaduz u samom finišu meča.

Ovim trijumfom Sankt Pauli stigao je na tabeli Fortunu, a pobegao i Minhenu 1860 na tri boda prednosti.

Minhenski klub poražen je na gostovanju Kajzerslauternu - 0:1. Jedini gol na meču postigao je napadač Minhena 1860, Kristijan Gitkjer. Ali, u sopstvenu mrežu. Igrao se 73. minut utakmice.

Neverovatno, ali na identičan način je i Grojter Firt stigao do pobede nad Drezdenom. Samo, igrao se 74. minut kada je Ajas Aosman poklonio trijumf rivalu.