СЛС: Воша побиједила у 93', Радник шокирао Брђане!

Младост је славила код куће, Војводина је савладала Напредак, у првом колу плеј-офа, док је Радник изненадио Чукаричи у плеј-ауту.  Плеј-оф донео узбуђења: Воша срушила Напредак у 93. минуту, приљатељи фудбала станују у Лучанима! Драма на Карађорђу (2:1), киша голова у Лучанима (3:2). Ново изненађење у плеј-ауту.

Фудбал 18.04.2017 | 22:45
У узбудљивом мечу плеј-оф групе Војводина је голом Трујића у 93. минуту успела да сломи Напредак, који се до тог тренутка добро држао.

Утакмица је завршена резултатом 2:1, а поред некадашњег фудбалера Партизана, стрелци су били такође некадашњи црно-бели, Малбашић за "Лале", а Тубић за Крушевљане.

Највише погодака у читавом колу виђено је у Лучанима. Домаћа Младост је са два гола Голубовића и једним Саничанина сломила Раднички из Ниша, који је такође имао инспирисаног стрелца у Арсићу, чија два поготка нису била довољна да Нишлије избегну пораз.

У последњој утакмици плеј-аута Радник из Сурдулице је доста неочекивано победио на Бановом брду 2:1, с обзиром да је Чукарички до последњег кола регуларног дела био кандидат за горњи део табеле.

Тим из Сурдулице прескочио је Металац овом победом и сада се налази на петом месту.

Плеј-оф је на самом старту донео оно што се од њега очекивало још прошле сезоне, а то је велика неизвесност. Таква су била и последња два меча првог кола, у којима су домаћи тимови славили после великих узбуђења. Војводина не одбранила треће место на табели захваљујући победи над Напретком на Карађорђу, али је до три бода стигла поготком Николе Трујића у трећем минуту надокнаде времена. Ипак, најјачи утисак у последњих неколико недјеља у српском фудбалу оставила је младост из Лучана, која је блиставу серију резултата наставила и на старту борбе за шампионску титулу, пошто је после преокрета савладала Раднички из Ниша и апсолутно заслужено засела на четврто место (3:2).

Крушевљани су на Карађорђу показали да поседују озбиљан квалитет, нису се предали иако су примили гол у последњим тренуцима првог полувремена, већ су се испрсили пред Новосађанима и преко Немање Тубића стигли до изједначења. Ипак, састав Вука Рашовићаније имао довољно среће, ни концетрације у самој завршници, што је искористио Трујић и донео важне бодове свом тиму.

На старту утакмице у Лучанима, односно након водећег гола Лазара Арсића деловало је да ће Раднички из Ниша на прави начин отворити такмичење у плеј-офу, али је екипа Ненада Миловановића још једном показала да уме да игра фудбал за душу фудбалске публике. Лучанци су прво преко Саничанина стигли до изједначења, а онда у другом полувремену са два поготка Стефана Голубовића дошао до потпуног преокрета и заслужена три бода, која није успео да поквари ни други гол Арсића у самој завршници утакмице.

Узбудљиво је у плеј-офу, али има узбуђења и у плеј-ауту, где смо видели још једно велико изненађење. Радник из Сурдулице је приредио праву малу сензацију на Бановом бру, где је савладао домаћи Чукарички, такође после преокрета (1:2).

Брђани ће плеј-аут покушати да искористе како би се што боље спремили за полуфинале Купа Србије, али нису добро кренули, иако су на вечерашњој утакмици повели голом Ожеговића у 14. минуту. Ипак, гости су у 31. изједначили преко Трифуновића, док им коначан резултат поставио Арсенијевић у 66. минуту.