SLS: Voša pobijedila u 93', Radnik šokirao Brđane!

Mladost je slavila kod kuće, Vojvodina je savladala Napredak, u prvom kolu plej-ofa, dok je Radnik iznenadio Čukariči u plej-autu.  Plej-of doneo uzbuđenja: Voša srušila Napredak u 93. minutu, priljatelji fudbala stanuju u Lučanima! Drama na Karađorđu (2:1), kiša golova u Lučanima (3:2). Novo iznenađenje u plej-autu.

Fudbal 18.04.2017 | 22:45
U uzbudljivom meču plej-of grupe Vojvodina je golom Trujića u 93. minutu uspela da slomi Napredak, koji se do tog trenutka dobro držao.

Utakmica je završena rezultatom 2:1, a pored nekadašnjeg fudbalera Partizana, strelci su bili takođe nekadašnji crno-beli, Malbašić za "Lale", a Tubić za Kruševljane.

Najviše pogodaka u čitavom kolu viđeno je u Lučanima. Domaća Mladost je sa dva gola Golubovića i jednim Saničanina slomila Radnički iz Niša, koji je takođe imao inspirisanog strelca u Arsiću, čija dva pogotka nisu bila dovoljna da Nišlije izbegnu poraz.

U poslednjoj utakmici plej-auta Radnik iz Surdulice je dosta neočekivano pobedio na Banovom brdu 2:1, s obzirom da je Čukarički do poslednjeg kola regularnog dela bio kandidat za gornji deo tabele.

Tim iz Surdulice preskočio je Metalac ovom pobedom i sada se nalazi na petom mestu.

Plej-of je na samom startu doneo ono što se od njega očekivalo još prošle sezone, a to je velika neizvesnost. Takva su bila i poslednja dva meča prvog kola, u kojima su domaći timovi slavili posle velikih uzbuđenja. Vojvodina ne odbranila treće mesto na tabeli zahvaljujući pobedi nad Napretkom na Karađorđu, ali je do tri boda stigla pogotkom Nikole Trujića u trećem minutu nadoknade vremena. Ipak, najjači utisak u poslednjih nekoliko nedjelja u srpskom fudbalu ostavila je mladost iz Lučana, koja je blistavu seriju rezultata nastavila i na startu borbe za šampionsku titulu, pošto je posle preokreta savladala Radnički iz Niša i apsolutno zasluženo zasela na četvrto mesto (3:2).

Kruševljani su na Karađorđu pokazali da poseduju ozbiljan kvalitet, nisu se predali iako su primili gol u poslednjim trenucima prvog poluvremena, već su se isprsili pred Novosađanima i preko Nemanje Tubića stigli do izjednačenja. Ipak, sastav Vuka Rašovićanije imao dovoljno sreće, ni koncetracije u samoj završnici, što je iskoristio Trujić i doneo važne bodove svom timu.

Na startu utakmice u Lučanima, odnosno nakon vodećeg gola Lazara Arsića delovalo je da će Radnički iz Niša na pravi način otvoriti takmičenje u plej-ofu, ali je ekipa Nenada Milovanovića još jednom pokazala da ume da igra fudbal za dušu fudbalske publike. Lučanci su prvo preko Saničanina stigli do izjednačenja, a onda u drugom poluvremenu sa dva pogotka Stefana Golubovića došao do potpunog preokreta i zaslužena tri boda, koja nije uspeo da pokvari ni drugi gol Arsića u samoj završnici utakmice.

Uzbudljivo je u plej-ofu, ali ima uzbuđenja i u plej-autu, gde smo videli još jedno veliko iznenađenje. Radnik iz Surdulice je priredio pravu malu senzaciju na Banovom bru, gde je savladao domaći Čukarički, takođe posle preokreta (1:2).

Brđani će plej-aut pokušati da iskoriste kako bi se što bolje spremili za polufinale Kupa Srbije, ali nisu dobro krenuli, iako su na večerašnjoj utakmici poveli golom Ožegovića u 14. minutu. Ipak, gosti su u 31. izjednačili preko Trifunovića, dok im konačan rezultat postavio Arsenijević u 66. minutu.