ПЛ: Арсенал гурнуо Боро ка Чемпионшипу!

Фудбалери Арсенала савладали су Мидлзбро 2:1, после доста проблема на Риверсајду, у последњем мечу 33. кола Премијер лиге.  Није проблем Венгер, шта ће бити ако они оду? Санчез и Озил – то је снага Арсенала! Управо њих двојица најзаслужнији су што је Арсенал вечерас на Риверсајду прекинуо низ од три узастопна пораза на гостовањима у Премијер лиги и савладао упорни, али недовољно квалитетни Мидлзбро на његовом терену – 1:2.

Фудбал 17.04.2017 | 23:00
"Тобџије" су повеле три минута пре полувремена голом Алексиса Санчеса из слободног ударца, али у 50. минуту поравнава Алваро Негредо.

Победу гостима ипак доноси Месут Езил, погађа са ивице петерца након сјајне комбинације Санчеса и Рамзија, који му је грудима спустио лопту.

Арсенал је контролисао меч у првом полувремену, али није имао конкретних прилика испред гола домаћина. Ипак, стиже до предности пре паузе, сјајним ударцем Санчеса из прекида.

Међутим, врло мотивисани домаћин поравнава резултат већ у петом минуту наставка. Стјуарт Даунинг је послао центаршут са десне стране на петерац, где је сјајно реаговао Алваро Негредо и у лету лопту послао иза леђа Петера Чеха.

Преузео је Боро контролу у наставку сусрета и замало преокренуо пола сата пре краја, али Чег брани шут Ајале главом.

Двадесет минута пре краја Арсенал се враћа у вођство. Санчес је подигао лопту са леве стране на петерац до Рамзија, он је грудима спушта до усамљеног Езила који није оклевао и закуцао је поред стативе у мрежу.

Мидлзбро је извршио велики притисак на "тобџије" у завршници сусрета, али није успео да избегне нови пораз, који је могао бити убедљивији да је Окслејд-Чемберлен искористио ситуацију један на један са голманом у надокнади времена.

Арсенал се тек другом победом у последњих шест кола остао изједначен са Евертоном на деоби шестог места, али са два меча мање од ривала из Ливерпула.

С друге стране, Мидлзбро је серију утакмица без победе продужио на чак 15, па је остао на претпоследњем месту са 24 бода, шест од сигурне зоне, али уз меч заостатка за конкурентима у борби за опстанак.

Арсенал следећег викенда дочекује шампиона Лестер, док Боро гостује Борнмуту, који је на седам бодова од зоне испадања.

Основни проблем и преокупација управе Арсенала наредног лета неће бити останак или одлазак Арсена Венгера, јер је без обзира на вишегодишњи систем јасно да је Француз достигао лимите на Емирејтсу. Главни циљ водећих људи лондонских Тобџија биће останак двојице најбољих фудбалера Алексиса Санчеза и Месута Озила, без којих би овај тим драстично изгубио на квалитету и постао сушти просек.

Управо њих двојица најзаслужнији су што је Арсенал вечерас на Риверсајду прекинуо низ од три узастопна пораза на гостовањима у Премијер лиги и савладао упорни, али недовољно квалитетни Мидлзбро на његовом терену.

Није Венгеров тим ни вечерас блистао. Први погодак, у самој завршници првог полувремена био је плод чистог мајсторства Алексиса Санчеза. Феноменални Чилеанац је тако извео слободан ударац, да ни три голмана нису могли да га бране. Бред Гузан је успео само погледом да испрати хирушкио прецизан ударац сјајног нападача гостујућег тима.

Домаћин је у другом полувремену ипак наговестио да се неће без борбе опростити од елитног ранга такмичења енглеског фудбала, као да и у својим редовима има играче вансеријског калибра. Нажалост по навијаче Мидлзбора такав је случај само у нападу, где се налази одлична тројка Рамирез, Даунинг, Негредо. Последња двојица креирала су напад који је бивши голгетер Валенсије и Манчестер Ситија претворио у изједначујући погодак.

На крају је ипак преовладао квалитет, који је у значајној мери на страни Арсенала. Био је то мат у три потеза, Санчез је овога пута послао лопту преко комплетног везног реда домаћина, Арон Ремзи је грудима спустио лопту пред ноге Озилу, а овај ударцем из прве послао лопту иза леђа немоћног америчког чувара мреже.

Са три нова бода Тобџије су се проблиле на шесто место, захваљујући више постигнутих погодака од Евертона и сада су на седам бодова заостатка од четвртопласираног Манчестер Ситија.