PL: Arsenal gurnuo Boro ka Čempionšipu!

Fudbaleri Arsenala savladali su Midlzbro 2:1, posle dosta problema na Riversajdu, u poslednjem meču 33. kola Premijer lige.  Nije problem Venger, šta će biti ako oni odu? Sančez i Ozil – to je snaga Arsenala! Upravo njih dvojica najzaslužniji su što je Arsenal večeras na Riversajdu prekinuo niz od tri uzastopna poraza na gostovanjima u Premijer ligi i savladao uporni, ali nedovoljno kvalitetni Midlzbro na njegovom terenu – 1:2.

Fudbal 17.04.2017 | 23:00
"Tobdžije" su povele tri minuta pre poluvremena golom Aleksisa Sančesa iz slobodnog udarca, ali u 50. minutu poravnava Alvaro Negredo.

Pobedu gostima ipak donosi Mesut Ezil, pogađa sa ivice peterca nakon sjajne kombinacije Sančesa i Ramzija, koji mu je grudima spustio loptu.

Arsenal je kontrolisao meč u prvom poluvremenu, ali nije imao konkretnih prilika ispred gola domaćina. Ipak, stiže do prednosti pre pauze, sjajnim udarcem Sančesa iz prekida.

Međutim, vrlo motivisani domaćin poravnava rezultat već u petom minutu nastavka. Stjuart Dauning je poslao centaršut sa desne strane na peterac, gde je sjajno reagovao Alvaro Negredo i u letu loptu poslao iza leđa Petera Čeha.

Preuzeo je Boro kontrolu u nastavku susreta i zamalo preokrenuo pola sata pre kraja, ali Čeg brani šut Ajale glavom.

Dvadeset minuta pre kraja Arsenal se vraća u vođstvo. Sančes je podigao loptu sa leve strane na peterac do Ramzija, on je grudima spušta do usamljenog Ezila koji nije oklevao i zakucao je pored stative u mrežu.

Midlzbro je izvršio veliki pritisak na "tobdžije" u završnici susreta, ali nije uspeo da izbegne novi poraz, koji je mogao biti ubedljiviji da je Okslejd-Čemberlen iskoristio situaciju jedan na jedan sa golmanom u nadoknadi vremena.

Arsenal se tek drugom pobedom u poslednjih šest kola ostao izjednačen sa Evertonom na deobi šestog mesta, ali sa dva meča manje od rivala iz Liverpula.

S druge strane, Midlzbro je seriju utakmica bez pobede produžio na čak 15, pa je ostao na pretposlednjem mestu sa 24 boda, šest od sigurne zone, ali uz meč zaostatka za konkurentima u borbi za opstanak.

Arsenal sledećeg vikenda dočekuje šampiona Lester, dok Boro gostuje Bornmutu, koji je na sedam bodova od zone ispadanja.

Osnovni problem i preokupacija uprave Arsenala narednog leta neće biti ostanak ili odlazak Arsena Vengera, jer je bez obzira na višegodišnji sistem jasno da je Francuz dostigao limite na Emirejtsu. Glavni cilj vodećih ljudi londonskih Tobdžija biće ostanak dvojice najboljih fudbalera Aleksisa Sančeza i Mesuta Ozila, bez kojih bi ovaj tim drastično izgubio na kvalitetu i postao sušti prosek.

Upravo njih dvojica najzaslužniji su što je Arsenal večeras na Riversajdu prekinuo niz od tri uzastopna poraza na gostovanjima u Premijer ligi i savladao uporni, ali nedovoljno kvalitetni Midlzbro na njegovom terenu.

Nije Vengerov tim ni večeras blistao. Prvi pogodak, u samoj završnici prvog poluvremena bio je plod čistog majstorstva Aleksisa Sančeza. Fenomenalni Čileanac je tako izveo slobodan udarac, da ni tri golmana nisu mogli da ga brane. Bred Guzan je uspeo samo pogledom da isprati hiruškio precizan udarac sjajnog napadača gostujućeg tima.

Domaćin je u drugom poluvremenu ipak nagovestio da se neće bez borbe oprostiti od elitnog ranga takmičenja engleskog fudbala, kao da i u svojim redovima ima igrače vanserijskog kalibra. Nažalost po navijače Midlzbora takav je slučaj samo u napadu, gde se nalazi odlična trojka Ramirez, Dauning, Negredo. Poslednja dvojica kreirala su napad koji je bivši golgeter Valensije i Mančester Sitija pretvorio u izjednačujući pogodak.

Na kraju je ipak preovladao kvalitet, koji je u značajnoj meri na strani Arsenala. Bio je to mat u tri poteza, Sančez je ovoga puta poslao loptu preko kompletnog veznog reda domaćina, Aron Remzi je grudima spustio loptu pred noge Ozilu, a ovaj udarcem iz prve poslao loptu iza leđa nemoćnog američkog čuvara mreže.

Sa tri nova boda Tobdžije su se problile na šesto mesto, zahvaljujući više postignutih pogodaka od Evertona i sada su na sedam bodova zaostatka od četvrtoplasiranog Mančester Sitija.