ШПА: Алавес добио Виљареал, Бакамбу промашио бод у 93'!

Фудбалери Алавеса савладали су Виљареал 2:1, у последњем мечу 32. кола шпанске ЛаЛиге.  Алавес. . . Лакше је убости седмицу на Лотоу него дан кад ће Баскима да се игра! Виљареал је имао несрећу да им се намести у данима кад су били расположени.

Фудбал 17.04.2017 | 22:52
Домаћин је оба гола постигао у последњих десет минута првог полувремена, преко Ибаија и Елија, да би 20 минута пре краја резултат смањио Бакамбу, сјајним голом после грешке домаћина.

Две прилике да "овери" победу Алавеса имао је Александар Катаи, у другој је имао скоро зицер, али је оклевао. То је умало коштало домаћина победе, јер је у 93. минуте Бакамбу имао стопостотну прилику, али се обрукао.

Алавес је повео у 35. минуту, када је Ибаи ухватио сјајан волеј на ивици казненог простора, након одбитка из шеснаестерца.

Вођство је дуплирао, и како се испоставило победу "оверио", Ели у последњем минуту првог дела меча, главом са петерца после центаршута Кика са десне стране.

Домаћин је у потпуности доминирао на овом мечу, био опасан у неколико ситуација и пре вођства, да би у првој половини другог дела игре одличном тактиком спречио Виљареал да конкретно запрети.

Међутим, 20 минута пре краја Хернандез прави велику грешку, лопту му краде Бакамбу који сјајним ударцем искоса са десне стране враћа госте у живот.

Виљареал није успео да искористи моментум и деконцентрацију домаћина после примаљеног гола, пропада му налет, али наставља да јури реми.

Одличну шансу је пет минута пре краја имао Бакамбу, после центаршута Соријана по земљи са леве стране, добро је уклизао нападач гостију, али његов шут брани Пачеко.

Минут пре краја свој шут је окушао Александар Катаи, гађао је доњи десни угао, али лопта одлази поред гола.

Одмах с друге стране прети и Виљареал, муњевио су комбиновали гости на десној страни, снажно је шутирао бек Марио Гаспар, али право у голмана Алавеса.

У првом минуту надокнаде времена опет се у шанси нашао Катаи, имао је прилику Србин да стави тачку на меч, али је превише оклевао, и прилика је пропала.

То је умало коштало Алавес победе, јер је у последњим секундима Бакамбу имао зицер, сам је био испред Пачека после очајне процене Елија, савладао је голмана домаћина, али је лопта отишла поред стативе.

Алавес је прекинуо низ од три пораза и напредовао до 11. позиције, док је Виљареал поражен после две узастопне победе.

"Жута подморница" је изгубила три од последњих пет мечева, па јој је угрожена пета позиција која води у Лигу Европе.

Није први пут да тим коме се предвиђала борба за опстанак изненади. И није то Алавесово место у средини табеле толико чудно. Колико јесу мечеви у којима су Баски освајали бодове. Само на пример, на гостовању код Барселоне победа, па два ремија са Атлетиком, једна са Севиљом, једна победа над Валенсијом, Реал Сосиједадом... И гомила пораза од тимова који су у његовом рангу. Али најјачи тимови изазову неку чудну енергију у тиму Маурисија Пелегрина. Виљареал то најбоље зна. После 0:2 на Мадригалу, Жута подморница је претрпела још један неуспех у судару са Алавесом. На Мендизорози 2:1.

Као и у њиховом првом судару Ибаи Гомез се испоставио као кобан играч по Виљареал. И на Мадригалу је он био стрелац првог гола. И сада опет. Страшан је то гол. Ничија лопта пала му је на ногу на ивици казненог простора, а Гомез је топовским приземним ударцем неодбрањиво гађао у мрежу Серхија Асенха.

Ту није био крај Виљареаловим мукама, пошто је у буквално последњим секундама првог полувремена Алавес успео да дуплира предност. Била је то школска акција коју је после центаршута Кика Феменије прецизним ударцем главом крунисао високи дефанзивац Родриго Ели.

Тек у наставку је Виљареал почео да демонстрира да је тим са објективно већим квалитетом у ногама. Али ако Алавес нешто зна - зна да се брани. Дуго је гостима требало да пробије бедем пред голом домаћина. Уосталом, у 70. минуту је то учинио тек после врло неспретне реакције Теа Ернандеза, који је поклонио лопту Марију Гаспару, да би је овај проследио до Седрика Бакамбуа, а овај иза леђа Фернанда Пашека за испоставило се коначних 2:1.

Могао је Бакамбу да израсте и у апсолутног јунака Виљареала, али је у судијској надокнади, после Елијеве лоше процене, са седам метара шутирао поред гола када је био очи у очи са Пашеком. Додуше, могао је и Алавес још раније да реши питање победника. Који минут раније Александар Катаи, који је у 77. минуту ушао у игру, био је сам пред Асенхом, али му је дуго требало да се намести чиме је дозволио прекаљеном Матеу Мусакију да на време реагује и изблокира покушај српског репрезентативца. Други његов покушај. Нешто пре тога био је за мало непрецизан када је из много теже ситуације са 20 метара опробао левицу.