РУС: Сва московска звоне звона да поздраве шампиона!

Спартак је на +10! На Откријте Арени је пао Зенит - 2:1!

Фудбал 16.04.2017 | 23:35
Московска звона звоне да поздраве нове шампионе. Има још да се игра у шампионату Русије, али сазрело је да се пехар немањен прваку врати у трофејни музеј Спартака. Народни клуб је показао моћ и у вечерашњем окршају са Зенитом (3:1), на прави начин искористивши јучерашњи кикс великог градског ривала ЦСКА.

Славиће се до дубоко у ноћ на Откријте Арени. Пре свега што је савладан Зенит, као и због чињенице да је тим Масима Карере показао зрелост да се после 15 година окити титулом шампиона.

А када иде прича о Спартаку као новом шампиону састојак је увек Холанђанин Квинси Промес. Управо је тамонпути нападач постигао водећи гол за домаћина у 22.минуту. Свему је претходила асистенција врхунска асистенција спољном Глушакова.

Међутим, тим за који је 90 минута играо Бранислав Ивановић, није се предавао. Био је равноправан ривал и дошао до изједначења у 66.минуту. Кришито је центирао, а некадашње дете спартака Дзјуба је врхунски реаговао. Репрезентативац Русије је савршено примио лопту и онда из окрета је закуцао са петерца у гол.

Тада је на сцену ступио Масимо Карера. Убацио је у игру Самедова што је био погодак у центар мета. Истина, у 80.минуту је поново повукао Квинси Промес, одлично се ослободио Нета и послужио Самедова за велику радост на Откријете Арени.