RUS: Sva moskovska zvone zvona da pozdrave šampiona!

Spartak je na +10! Na Otkrijte Areni je pao Zenit - 2:1!

Fudbal 16.04.2017 | 23:35
Moskovska zvona zvone da pozdrave nove šampione. Ima još da se igra u šampionatu Rusije, ali sazrelo je da se pehar nemanjen prvaku vrati u trofejni muzej Spartaka. Narodni klub je pokazao moć i u večerašnjem okršaju sa Zenitom (3:1), na pravi način iskoristivši jučerašnji kiks velikog gradskog rivala CSKA.

Slaviće se do duboko u noć na Otkrijte Areni. Pre svega što je savladan Zenit, kao i zbog činjenice da je tim Masima Karere pokazao zrelost da se posle 15 godina okiti titulom šampiona.

A kada ide priča o Spartaku kao novom šampionu sastojak je uvek Holanđanin Kvinsi Promes. Upravo je tamonputi napadač postigao vodeći gol za domaćina u 22.minutu. Svemu je prethodila asistencija vrhunska asistencija spoljnom Glušakova.

Međutim, tim za koji je 90 minuta igrao Branislav Ivanović, nije se predavao. Bio je ravnopravan rival i došao do izjednačenja u 66.minutu. Krišito je centirao, a nekadašnje dete spartaka Dzjuba je vrhunski reagovao. Reprezentativac Rusije je savršeno primio loptu i onda iz okreta je zakucao sa peterca u gol.

Tada je na scenu stupio Masimo Karera. Ubacio je u igru Samedova što je bio pogodak u centar meta. Istina, u 80.minutu je ponovo povukao Kvinsi Promes, odlično se oslobodio Neta i poslužio Samedova za veliku radost na Otkrijete Areni.