ШПА: Севиља преживела на Местаљи, Еспањол срушио Леганес!

Лео Баптистао срушио Леганес лобом у 92. минуту! Фудбалери Еспањола савладали су Леганес 1:0, у недељном матинеу 32. кола шпанске ЛаЛиге. Шок у Мадриду! Баптистао уништио Леганес! Бразилац голом у другом минуту надокнаде донео Еспањолу вредан тријумф у гостима - 0:1 (0:0).  Свега осим голова у дербију Примере, Јоветић веома добар! У Валенсији без голова.

Фудбал 16.04.2017 | 19:00
Меч је решен у надокнади времена после експресног контранапада гостију, Ђерар Морено је послао лопту у простор до Леа Баптистаа који бежи штоперима Леганеса, а онда сјајно лобује голмана Ерерина са ивице шеснаестерца.

Каталонци су сурово казнили промашај Набила ел Жара из 86. минута, када је Дијего Лопес одбранио најбољу шансу домаћина на изузетно монотоном мечу у предграђу Мадрида.

Еспањол се другом победом у низу, трећом у последња четири кола, учврстио на деветој позицији на табели, те укључио у борбу за пласман у Европу, јер је на четири бода од места које води у квалификације за Лигу Европе.

С друге стране, Леганес је трећим узастопним поразом, а четвртим мечом без победе, угрозио своју до скора сигурну позицију за опстанак, јер је на свега пет бодова од места које води у Сегунду следеће сезоне.

У следећем колу Еспањол дочекује Атлетико Мадрид, док Леганес гостује Виљареалу.

Какав шок у Мадриду! Деведесет и кусур минута Еспањол није ни покушао да игра фудбал на Бутаркеу, углавном се бранио против Леганеса, а онда је севнула стрташна акција Каталонаца. После грешке домаћих фудбалера, Ђерард Морено је повукао контру, послужио мајсторски Леа Баптистаа, а Бразилац генијалним лобом донео каталонском тиму три бода - 0:1 (0:0).

Што је још важније, Еспањол је овом победом одржао наду у борби за Лигу Европе, док је Леганес сурово кажњен за промашаје у једном не толико занимљивом мечу.

Много више смо очекивали од првог меча данашњег програма Примере, али Еспањол није био расположен за претерану борбу. Могао је и домаћин лако до победе, а најбољу прилику у финишу пропустио је трагичар Ел Жар, којем је голман Дијего Лопез маестрално скинуо шут у 85. минуту.

Нисмо гледали занимљив дуел, екипа Кикеа Санчеса Флореса дошла је првенствено да остане непоражена, али се на крају радовала вредним бодовима на које можда и није рачунала, док је Леганес остао први изнад црте, али их до краја сезоне чека грчевита борба за живот у Примери.

Тријумфална серија Валенсије у сударима са Севиљом на Местаљи управо је окончана. Имали су Слепи мишеви сијасет шанси да у дербију 32. кола Примере упишу и четврту узастопну победу у првенству, али имали су и гости из Андалузије прилика да однесу цео плен. На крају ипак- тек трећи пут у историји међусобних сусрета Валенсије и Севиље - разочаравајућих 0:0, пошто је резултат по свему што смо видели могао да буде и 2:2.

Нападачима је међутим понестало концетрације у одсудним тренуцима, па су мреже остале нетакнуте, иако су код домаћих претили пре свих Мунир и Симоне Заза, док је на другој страни најконкретнији био Стеван Јоветић, који је меч почео са клупе, али је због повреде Витола ушао у игру већ у 15. минуту.

Све што је Севиља радила у нападу углавјом је радила преко црногорског аса. Уздрмао је Јоветић и оквир гола, још два пута су га милиметри делили од епитета јунака утакмице, али лопта једноставно није хтела у мрежу.

Истина, Валенсија је већим делом утакмице била за нијансу боља. Већ у 13. минуту Фабиијан Орељана је добрано загрејао дланове Серхија Рика пројектилом са 20 метара, , тражили су домаћи и једанаестерац после дуела Зазе и Клемона Ленглеа, али је судија Хозе Гонзалесостао нем. Он је био у кадру и у 73. минуту када је оправдано због штоповања лопте руком поништио Зазин погодак, па се резултат на семафору није мењао што значи да неће бити ни озбиљнијих померања на табели.

С тим да би Виљареал, под условом да сутра у Виторији савлада Алавес, пришао Севиљи на пет бодова заостатка и задржао шансе, мршаве додуше, да се у финишу сезоне избори за четврто место и квалификације за Лигу шампиона.

Валенсија комфорно ушушкана на средини табеле.