ŠPA: Sevilja preživela na Mestalji, Espanjol srušio Leganes!

Leo Baptistao srušio Leganes lobom u 92. minutu! Fudbaleri Espanjola savladali su Leganes 1:0, u nedeljnom matineu 32. kola španske LaLige. Šok u Madridu! Baptistao uništio Leganes! Brazilac golom u drugom minutu nadoknade doneo Espanjolu vredan trijumf u gostima - 0:1 (0:0).  Svega osim golova u derbiju Primere, Jovetić veoma dobar! U Valensiji bez golova.

Fudbal 16.04.2017 | 19:00
Meč je rešen u nadoknadi vremena posle ekspresnog kontranapada gostiju, Đerar Moreno je poslao loptu u prostor do Lea Baptistaa koji beži štoperima Leganesa, a onda sjajno lobuje golmana Ererina sa ivice šesnaesterca.

Katalonci su surovo kaznili promašaj Nabila el Žara iz 86. minuta, kada je Dijego Lopes odbranio najbolju šansu domaćina na izuzetno monotonom meču u predgrađu Madrida.

Espanjol se drugom pobedom u nizu, trećom u poslednja četiri kola, učvrstio na devetoj poziciji na tabeli, te uključio u borbu za plasman u Evropu, jer je na četiri boda od mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

S druge strane, Leganes je trećim uzastopnim porazom, a četvrtim mečom bez pobede, ugrozio svoju do skora sigurnu poziciju za opstanak, jer je na svega pet bodova od mesta koje vodi u Segundu sledeće sezone.

U sledećem kolu Espanjol dočekuje Atletiko Madrid, dok Leganes gostuje Viljarealu.

Kakav šok u Madridu! Devedeset i kusur minuta Espanjol nije ni pokušao da igra fudbal na Butarkeu, uglavnom se branio protiv Leganesa, a onda je sevnula strtašna akcija Katalonaca. Posle greške domaćih fudbalera, Đerard Moreno je povukao kontru, poslužio majstorski Lea Baptistaa, a Brazilac genijalnim lobom doneo katalonskom timu tri boda - 0:1 (0:0).

Što je još važnije, Espanjol je ovom pobedom održao nadu u borbi za Ligu Evrope, dok je Leganes surovo kažnjen za promašaje u jednom ne toliko zanimljivom meču.

Mnogo više smo očekivali od prvog meča današnjeg programa Primere, ali Espanjol nije bio raspoložen za preteranu borbu. Mogao je i domaćin lako do pobede, a najbolju priliku u finišu propustio je tragičar El Žar, kojem je golman Dijego Lopez maestralno skinuo šut u 85. minutu.

Nismo gledali zanimljiv duel, ekipa Kikea Sančesa Floresa došla je prvenstveno da ostane neporažena, ali se na kraju radovala vrednim bodovima na koje možda i nije računala, dok je Leganes ostao prvi iznad crte, ali ih do kraja sezone čeka grčevita borba za život u Primeri.

Trijumfalna serija Valensije u sudarima sa Seviljom na Mestalji upravo je okončana. Imali su Slepi miševi sijaset šansi da u derbiju 32. kola Primere upišu i četvrtu uzastopnu pobedu u prvenstvu, ali imali su i gosti iz Andaluzije prilika da odnesu ceo plen. Na kraju ipak- tek treći put u istoriji međusobnih susreta Valensije i Sevilje - razočaravajućih 0:0, pošto je rezultat po svemu što smo videli mogao da bude i 2:2.

Napadačima je međutim ponestalo koncetracije u odsudnim trenucima, pa su mreže ostale netaknute, iako su kod domaćih pretili pre svih Munir i Simone Zaza, dok je na drugoj strani najkonkretniji bio Stevan Jovetić, koji je meč počeo sa klupe, ali je zbog povrede Vitola ušao u igru već u 15. minutu.

Sve što je Sevilja radila u napadu uglavjom je radila preko crnogorskog asa. Uzdrmao je Jovetić i okvir gola, još dva puta su ga milimetri delili od epiteta junaka utakmice, ali lopta jednostavno nije htela u mrežu.

Istina, Valensija je većim delom utakmice bila za nijansu bolja. Već u 13. minutu Fabiijan Oreljana je dobrano zagrejao dlanove Serhija Rika projektilom sa 20 metara, , tražili su domaći i jedanaesterac posle duela Zaze i Klemona Lenglea, ali je sudija Hoze Gonzalesostao nem. On je bio u kadru i u 73. minutu kada je opravdano zbog štopovanja lopte rukom poništio Zazin pogodak, pa se rezultat na semaforu nije menjao što znači da neće biti ni ozbiljnijih pomeranja na tabeli.

S tim da bi Viljareal, pod uslovom da sutra u Vitoriji savlada Alaves, prišao Sevilji na pet bodova zaostatka i zadržao šanse, mršave doduše, da se u finišu sezone izbori za četvrto mesto i kvalifikacije za Ligu šampiona.

Valensija komforno ušuškana na sredini tabele.