БЛ: Лајпциг и Дортмунд убједљиви, Хофенхајму голеада! Црни април за Бајерн!

Фудбалери Дортмунда, Лајпцига и Хофенхајма остварили су победе у 29. колу Бундеслиге и тако наставили борбу за друго место.  Бајернов шести реми у Бундеслиги! Фудбалери Бајер Леверкузена и Бајерна из Минхена одиграли су 0:0 у утакмици 29. кола Бундеслиге.  Бајер Леверкузен издржао пола сата са десеторицом и откинуо бод Бајерну.

Фудбал 15.04.2017 | 23:09
Екипа Томаса Тухела остварила је важан тријумф против Франкфурта 3:1, после несреће која их је задесила у уторак вече.

На Вестфалену домаћи одлично су отворили меч, пошто су у трећем минуту преко Ројса стигли до вођства. Међутим, Франкфурт је убрзо одговорио, када је у 29. минута Фабијан изједначио.

Пет минута касније Папастатопулос је сјајним ударцем са ивице шеснеастерца вратио предност на семафору.

У другом полувремену Дортмунд је доминирао, а коначних 3:1, поставио је у 86. минуту Пјер Емерик Обамејанг, 26. голим у лиги.

Хофенхајм и Борусија Менхенгладбах одиграли су невероватну утакмицу на којој смо видели чак осам голова, 5:3.

У деветом и 24. минута Сзалај домаћим фудбалерима донео предност од два гола, међутим до краја полувремена Вестергард и Штиндл су изједначили па се на одмор отишло нерешеним резултатом.

У другом полувремену страсти се нису смириле, Хофенхајм је поново стигао до предности, када је у 58. минуту Демирбај из слободног ударца послао лопту мрежу.

Седамнаест минута касније, Ут је повисио на 4:2, међутим гости се нису предавали и у 78. стигли на гол заостатка, стрелац Дауд.

Коначних 5:3, својим другим голом на мечу поставио Демирбај у 89. минуту.

Фубалери Лајпцига били су убедљиви пред домаћом публиком, савладавши 4:0 Фрајбург.

У 36. минуту Поулсен је сјајним ударцем главом довео Лајпциг у вођство, а само шест минута после Вернер је изашао пред голмана и смирено лопту послао иза његових леђа.

Домаћи фудбалери се нису задовољили са два гола, па су у 51. минуту преко Кејте повели са 3:0. Да све буде горе за госте, у 90. минуту Деме је главом постигао четврти гол.

Бајерн је, после шестог ремија од почетка сезоне, први на табели са 69 бодова, док је Бајер на 11. позицији са 36 освојених бодова.

Тренер Бајерна Карло Анчелоти направио је доста промена у тиму за дуел у Леверкузену, али су Баварци и поред тога доминирали на терену и били опаснији.

Најбоље прилике за екипу из Минхена имали су Давид Алаба, Тијаго Алкантара и Артуро Видал у првом полувремену, Видал је два пута запретио и у наставку, а у финишу меча одличну шансу није искористио Филип Лам.

Бајер се одлично бранио и зауставио све нападе Бајерна и поред тога што је од 60. минута играо са играчем мање после искључења Тина Једваја.

Бајерн у наредном колу дочекује Мајнц, док Бајер гостује Фрајбургу.

Шампион Њемачке, минхенски Бајерн полако посустаје.

Послије пораза од Реал Мадрида на свом терену у четвртфиналу Лиге шампиона Баварци су киксали и у Бундеслиги одигравши без голова са Бајером у Леверкузену.

Бајерн је и након дербија 29. кола Бундеслиге први, са осам бодова предности над Лајпцигом, али Карло Анћелоти има разлога за бригу јер је након већег дијела сезоне у којем је његова екипа газила све редом дошло до пада форме.

Од пет мечева у априлу у свим такмичењима, Бајерн је добио само два и уписао поразе од Хофенхајма у првенству и Реала у Лиги шампиона, а на све то стигао је реми у Леверкузену.

Бајерн је надиграо Леверкузен, промашио сијасет одличних прилика, лопта је чак стизала до гол линије, али голман домаћег тима Лено није савладан, добрим дијелом и својом заслугом.

Фудбалери у црним дресовима упркос чињеници да су посљедњих пола сата играли са играчем мање, након искључења Једваја, херојски су се борили и натјерали Анћелотија да у финишу утакмице гурне оне најискусније, или најбоље.

Прштало је у шеснаестерцу Бајера, али екипа Тајфуна Коркут није губила концентрацију и одлично се бранила.

Тренутак из 34. минута када су фудбалери Бајера тијелима буквално на гол линији бранили своју мрежу можда и најбоље осликава овај меч.

Алаба је у одличној прилици шутирао са шест-седам метара од гола, Вендел се бацио и прсима зауставио лопту спасивши чист погодак, да би у наставку акције Топрак након покушаја Видала главом избио лопту са саме гол-линије.

Само три минуте касније Бајерн је имао одличну прилику, међутим, Лено је фантастичном интервенцијом одбранио шут Комана са само неколико метара.

Бајерн је наставио са атацима и у другом полувремену, прво је Милер шутирао поред стативе након одличног убацивања Косте, а потом је Видал изблокиран.

Изгледало је да ће Леверкузен коначно пасти послије искључеја Једваја, након другог жутог картона добијеног у дуелу са Милером.

Анћелоти није имао шта да чека и послао је у ватру Арјена Робена, којем је ово био 250. Меч у Бундеслиги, а нешто касније и Чаби Алонса и Филипа Лама, рачунајући на њихово искуство у финишу меча.

Управо је Лам имао и најбољу прилику за гол до краја меча. Пет минута прије краја бек Бајерна нашао се у противничком шеснаестерцу и послије центаршута по земљи послао лопту у мрежу, међутим, умјесто тамо она је завршила буквално неколико милиметара од стативе и пропала је посљедња прилика за тријумф у Леверкузену.

“Фармацеути” су освојили врло важан бод јер су само четири бода од зоне испадања, док се предност Бајерна над другпласраним Лајпцигом послије овог кола смањила на осам бодова.

Добра вијест за Бајерн је да се најбољи стријелац Бавараца и Бундеслиге, Роберт Левандовски, опоравља и да је почео са тренинзима. Без њега и с њим Бајерн није исти.