BL: Lajpcig i Dortmund ubjedljivi, Hofenhajmu goleada! Crni april za Bajern!

Fudbaleri Dortmunda, Lajpciga i Hofenhajma ostvarili su pobede u 29. kolu Bundeslige i tako nastavili borbu za drugo mesto.  Bajernov šesti remi u Bundesligi! Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Bajerna iz Minhena odigrali su 0:0 u utakmici 29. kola Bundeslige.  Bajer Leverkuzen izdržao pola sata sa desetoricom i otkinuo bod Bajernu.

Fudbal 15.04.2017 | 23:09
Ekipa Tomasa Tuhela ostvarila je važan trijumf protiv Frankfurta 3:1, posle nesreće koja ih je zadesila u utorak veče.

Na Vestfalenu domaći odlično su otvorili meč, pošto su u trećem minutu preko Rojsa stigli do vođstva. Međutim, Frankfurt je ubrzo odgovorio, kada je u 29. minuta Fabijan izjednačio.

Pet minuta kasnije Papastatopulos je sjajnim udarcem sa ivice šesneasterca vratio prednost na semaforu.

U drugom poluvremenu Dortmund je dominirao, a konačnih 3:1, postavio je u 86. minutu Pjer Emerik Obamejang, 26. golim u ligi.

Hofenhajm i Borusija Menhengladbah odigrali su neverovatnu utakmicu na kojoj smo videli čak osam golova, 5:3.

U devetom i 24. minuta Szalaj domaćim fudbalerima doneo prednost od dva gola, međutim do kraja poluvremena Vestergard i Štindl su izjednačili pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom.

U drugom poluvremenu strasti se nisu smirile, Hofenhajm je ponovo stigao do prednosti, kada je u 58. minutu Demirbaj iz slobodnog udarca poslao loptu mrežu.

Sedamnaest minuta kasnije, Ut je povisio na 4:2, međutim gosti se nisu predavali i u 78. stigli na gol zaostatka, strelac Daud.

Konačnih 5:3, svojim drugim golom na meču postavio Demirbaj u 89. minutu.

Fubaleri Lajpciga bili su ubedljivi pred domaćom publikom, savladavši 4:0 Frajburg.

U 36. minutu Poulsen je sjajnim udarcem glavom doveo Lajpcig u vođstvo, a samo šest minuta posle Verner je izašao pred golmana i smireno loptu poslao iza njegovih leđa.

Domaći fudbaleri se nisu zadovoljili sa dva gola, pa su u 51. minutu preko Kejte poveli sa 3:0. Da sve bude gore za goste, u 90. minutu Deme je glavom postigao četvrti gol.

Bajern je, posle šestog remija od početka sezone, prvi na tabeli sa 69 bodova, dok je Bajer na 11. poziciji sa 36 osvojenih bodova.

Trener Bajerna Karlo Ančeloti napravio je dosta promena u timu za duel u Leverkuzenu, ali su Bavarci i pored toga dominirali na terenu i bili opasniji.

Najbolje prilike za ekipu iz Minhena imali su David Alaba, Tijago Alkantara i Arturo Vidal u prvom poluvremenu, Vidal je dva puta zapretio i u nastavku, a u finišu meča odličnu šansu nije iskoristio Filip Lam.

Bajer se odlično branio i zaustavio sve napade Bajerna i pored toga što je od 60. minuta igrao sa igračem manje posle isključenja Tina Jedvaja.

Bajern u narednom kolu dočekuje Majnc, dok Bajer gostuje Frajburgu.

Šampion Njemačke, minhenski Bajern polako posustaje.

Poslije poraza od Real Madrida na svom terenu u četvrtfinalu Lige šampiona Bavarci su kiksali i u Bundesligi odigravši bez golova sa Bajerom u Leverkuzenu.

Bajern je i nakon derbija 29. kola Bundeslige prvi, sa osam bodova prednosti nad Lajpcigom, ali Karlo Anćeloti ima razloga za brigu jer je nakon većeg dijela sezone u kojem je njegova ekipa gazila sve redom došlo do pada forme.

Od pet mečeva u aprilu u svim takmičenjima, Bajern je dobio samo dva i upisao poraze od Hofenhajma u prvenstvu i Reala u Ligi šampiona, a na sve to stigao je remi u Leverkuzenu.

Bajern je nadigrao Leverkuzen, promašio sijaset odličnih prilika, lopta je čak stizala do gol linije, ali golman domaćeg tima Leno nije savladan, dobrim dijelom i svojom zaslugom.

Fudbaleri u crnim dresovima uprkos činjenici da su posljednjih pola sata igrali sa igračem manje, nakon isključenja Jedvaja, herojski su se borili i natjerali Anćelotija da u finišu utakmice gurne one najiskusnije, ili najbolje.

Prštalo je u šesnaestercu Bajera, ali ekipa Tajfuna Korkut nije gubila koncentraciju i odlično se branila.

Trenutak iz 34. minuta kada su fudbaleri Bajera tijelima bukvalno na gol liniji branili svoju mrežu možda i najbolje oslikava ovaj meč.

Alaba je u odličnoj prilici šutirao sa šest-sedam metara od gola, Vendel se bacio i prsima zaustavio loptu spasivši čist pogodak, da bi u nastavku akcije Toprak nakon pokušaja Vidala glavom izbio loptu sa same gol-linije.

Samo tri minute kasnije Bajern je imao odličnu priliku, međutim, Leno je fantastičnom intervencijom odbranio šut Komana sa samo nekoliko metara.

Bajern je nastavio sa atacima i u drugom poluvremenu, prvo je Miler šutirao pored stative nakon odličnog ubacivanja Koste, a potom je Vidal izblokiran.

Izgledalo je da će Leverkuzen konačno pasti poslije isključeja Jedvaja, nakon drugog žutog kartona dobijenog u duelu sa Milerom.

Anćeloti nije imao šta da čeka i poslao je u vatru Arjena Robena, kojem je ovo bio 250. Meč u Bundesligi, a nešto kasnije i Čabi Alonsa i Filipa Lama, računajući na njihovo iskustvo u finišu meča.

Upravo je Lam imao i najbolju priliku za gol do kraja meča. Pet minuta prije kraja bek Bajerna našao se u protivničkom šesnaestercu i poslije centaršuta po zemlji poslao loptu u mrežu, međutim, umjesto tamo ona je završila bukvalno nekoliko milimetara od stative i propala je posljednja prilika za trijumf u Leverkuzenu.

“Farmaceuti” su osvojili vrlo važan bod jer su samo četiri boda od zone ispadanja, dok se prednost Bajerna nad drugplasranim Lajpcigom poslije ovog kola smanjila na osam bodova.

Dobra vijest za Bajern je da se najbolji strijelac Bavaraca i Bundeslige, Robert Levandovski, oporavlja i da je počeo sa treninzima. Bez njega i s njim Bajern nije isti.