ШПА: Депор прекинуо лош низ! Иско спасао Реал, Атлетико лако са Осасуном, Барса се не предаје!

Фудбалери Депортива савладали су Малагу 2:0 (0:0), у другом сусрету 32. кола шпанске ЛаЛиге.  Реал Мадрид победио је на тешком гостовању у Хихону, 3:2, голом Иска у 90. минуту.  'Јорганџије' срушиле Васиљевићеву Осасуну! Фудбалери Атлетико Мадрида победили су на свом терену Осасуну са 3:0.  Барса се не предаје лако, остаје у борби за титулу! Фудбалери Барселоне славили су на Камп Ноу против Реал Сосиједада резултатом 3:2! Барсу издала одбрана, али није Меси. . .  Фудбалери Барселоне се опоравили од пораза од Јувентуса у Лиги шампиона и славили пред својим навијачима у мечу против Реал Сосиједада.

Фудбал 15.04.2017 | 23:16
Тим из Галиције је погоцима Хоселуа и Москере у другом полувремену прекинио низ од четири меча без победе.

Хоселу је донео вођство на отварању другог полувремена, после проигравања Лусиња, да би резервиста Москера победу "оверио" 23 минута пре краја, након асистенције Хуанфрана.

Депортиво је са три пораза у претходна четири кола угрозио свој опстанак, али се овим тријумфом удаљио од зоне испадања на девет бодова.

Петнаести је у ЛаЛиги одмах иза Малаге, са два бода мање од ривала из Андалузије. У следећем колу Депортиво гостује Реал Сосиједаду на Аноети, док Малага чека захукталу Валенсију.

Српски фудбалер Здравко Кузмановић није био у редовима гостију због повреде Ахилове тетиве.

Реал Мадрид победио је на тешком гостовању у Хихону, 3:2, голом Иска у 90. минуту у 32. колу шпанске Примере.

Изабраници Зинедина Зидана остварили су тако 23. тријумф у сезони и сада имају шест бодова више од другопласиране Барселоне.

Хихон је сјајно отворио утакмицу и преко Чопа у 14. минуту повео, међутим само три минута трајало је славље домаћина, пошто је Иско сјајним соло продором у шеснаестерцу изјендачио на 1:1.

У наставку утакмице, Спортинг поново долази до вођства, када Весга у 50. минуту сјајним ударцем главом пребацује Кика Касиљу.
Пресликана ситуација десила се у другом полувремену, пошто је Реал после девет минута преко Морате поравнао резултат.

Срећа није била на страни домаћина, пошто је Иско у 90. минуту сјајним ударцем са 16 метара матирао Куељара, за коначних Реал 3, Хихон 2.

'Јорганџије' срушиле Васиљевићеву Осасуну! Фудбалери Атлетико Мадрида победили су на свом терену Осасуну са 3:0 у утакмици 32. кола шпанске Примере.

Атлетико је трећи на табели Примере са 65 бодова, док је Осасуна на последњем месту са само 17 освојених бодова.

Голове за мадридски тим постигли су Јаник Караско у 30. и 47. минуту и Филипе Луис у 61.

Атлетико је могао у убедљивије да слави, али играчи тог клуба у финишу меча нису успели да искористе чак два једанаестерца у размаку од једног минута.

Голман Осасуне Салваторе Сиригу прво је пенал одбранио Караску у 89. минуту, а потом и Томасу минут касније.

Екипа са Висенте Калдерона у наредном колу гостује Еспањолу, док Осасуна дочекује Спортинг.

У екипи Петра Васиљевића српски фудбалер Горан Чаушић одиграо је свих 90 минута.

Некада за шест година, а сад за 15 дана! Фудбалер Атлетико Мадрида постигао за 15 дана исто голова колико и за претходних шест година. "Јорганџије" лако са Осасуном.

У питању је Филипе Луис!

Фудбалер Атлетико Мадрида у априлу 2017. године постигао је три гола. Бразилац је био стрелац против Малаге (2:0), затим је Мадриђанима донео победу у дуелу са Реал Сосиједадом (1:0), а прилику да затресе мрежу није пропустио ни против Осасуне (3:0).

Само је "прескочио" Реал Мадрид (1:1).

Бразилски штопер је тако за само 15 дана успео да понови резултат који је направио у претходних седам сезона!

Април му очигледно МНОГО прија! Од укупно шест голова за Атлетико, чак пет је постигао у четвртом месецу.

Од тренутка када је стигао у Атлетко Мадрид, у сезони 2010/2011, Филипе Луис је престао да даје голове, иако је претходно у дресу Депортива, с обзиром на то да је реч о играчу одбране, често био на листи стрелаца.

За прве четири сезоне на "Висенте Калдерону" постигао је само два гола. Посрећило му се против Реал Сосиједада (3:0) 10. априла 2011. и  Гранаде 14. априла 2013, у победи "јорганџија" 5:0.

Затим су уследиле три сушне сезоне, од којих две у Челсију. Без реализације! "Лед је пробио" у јануару прошле године, када је против Лас Палмаса постигао водећи погодак. Атлетико је тај меч добио 3:0.

У 32. колу Примере Атлетико је код куће победио Осасуну - 3:0. Луис Филипе је "оверио" победу постигавши гол за коначан резултат. Претходно је Јаник Караско два пута тресао мрежу ривала, а занимљиво да је Луис Филипе код првог гола био асистент.

Барса се не предаје лако, остаје у борби за титулу! Фудбалери Барселоне славили су на Камп Ноу против Реал Сосиједада резултатом 3:2

Екипа Луиса Енрикеа иако је боље започела меч није тако лако дошла до три бода.

Лионел Меси је са два гола у 17. и 37. минуту донео Каталонцима потребно самопоуздање, али је Умитии само пет минута касније постигао аутогол и смањио резултат.

Два минута касније, Барса је поново имала два гола предности после поготка који је постигао Алкасер Пако, на асистенцију аргентинског нападача.

Међутим, Пријето је у надокнади времена шокирао навијаче на Камп Ноу и смањио предност домаћина.

Вилијан Жозе упутио је сјајан пâс ка Пријету, који је остао пред Тер Штегеном и лако га савладао за 3:2.

После веома занимљивог дуела у првом делу меча, где је виђено пет голова, у другом повремену екипе нису успеле да дођу до гола и меч је завршен победом Каталонаца.

Барселона је уписала 22. победу од почетка шпанског првенства и друга је на табели са 72 бода, односно има три мање од првопласираног Реал Мадрида уз меч више.

Реал Сосиједад, на другој страни, заузима седмо место са 52 бода.

Барса је заборавила тежак пораз од Јувентуса у Лиги шампиона (0:3) и уписала победу у Примери против Реал Сосиједада, али далеко од тога да су одиграли добар меч.

И у овом мечу је одбрана Барселоне изгледала крајње аматерски, али је грешке својих дефанзиваца исправио Лионел Меси на другом крају терена постигавши два и асистирајући једном за Пака, па је тако поништио аутогол Умтитија и погодак Ћабија Пријета.

Барса није доминирала ни у поседу лопте, гости су били равноправни и када су у питању шансе, па ће након овог меча Каталонци моћи само да кажу "важан је резултат", а он је:

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ СОСИЈЕДАД 3:2 (3:2)

Почело је шансама за Ојарзабала, али га је зауставио немачки чувар мреже, да би лош старт Барсе поправио Лионел Меси поготком са око 25 метара, снажно, левом ногом, по земљи...

Реал је тада пао у игри, а Аргентинац је у 37. минуту дуплирао вођство. Луис Суарез је одлично шутирао, срећно је одбранио Руљи, али је лопта стигла до Месија и он ју је "поспремио" у мрежу. Међутим, када се мислило да је Барса "убила" утакмицу, враћа се Сосиједад.

Након велике гужве у петерцу Барсе одлично се сналази штопер Ињиго Мартинез који напуцава Самуела Умтитија, након серије дриблинга, а од Француза лопта иде у мрежу.

Меси је минут касније био креатор када је асистирао Паку, а овај из прве шансу претворио у гол, и тако добро одменио суспендованог Нејмара, да би у надокнади времена одлично реаговао Ћаби Пријето и опет донео неизвесност у меч, опет након лоше игре одбране.

У наставку мало шанси, али бољи је био Сосиједад - но, на крају исти резултат као на полувремену.