ŠPA: Depor prekinuo loš niz! Isko spasao Real, Atletiko lako sa Osasunom, Barsa se ne predaje!

Fudbaleri Deportiva savladali su Malagu 2:0 (0:0), u drugom susretu 32. kola španske LaLige.  Real Madrid pobedio je na teškom gostovanju u Hihonu, 3:2, golom Iska u 90. minutu.  'Jorgandžije' srušile Vasiljevićevu Osasunu! Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu Osasunu sa 3:0.  Barsa se ne predaje lako, ostaje u borbi za titulu! Fudbaleri Barselone slavili su na Kamp Nou protiv Real Sosijedada rezultatom 3:2! Barsu izdala odbrana, ali nije Mesi. . .  Fudbaleri Barselone se oporavili od poraza od Juventusa u Ligi šampiona i slavili pred svojim navijačima u meču protiv Real Sosijedada.

Fudbal 15.04.2017 | 23:16
Tim iz Galicije je pogocima Hoselua i Moskere u drugom poluvremenu prekinio niz od četiri meča bez pobede.

Hoselu je doneo vođstvo na otvaranju drugog poluvremena, posle proigravanja Lusinja, da bi rezervista Moskera pobedu "overio" 23 minuta pre kraja, nakon asistencije Huanfrana.

Deportivo je sa tri poraza u prethodna četiri kola ugrozio svoj opstanak, ali se ovim trijumfom udaljio od zone ispadanja na devet bodova.

Petnaesti je u LaLigi odmah iza Malage, sa dva boda manje od rivala iz Andaluzije. U sledećem kolu Deportivo gostuje Real Sosijedadu na Anoeti, dok Malaga čeka zahuktalu Valensiju.

Srpski fudbaler Zdravko Kuzmanović nije bio u redovima gostiju zbog povrede Ahilove tetive.

Real Madrid pobedio je na teškom gostovanju u Hihonu, 3:2, golom Iska u 90. minutu u 32. kolu španske Primere.

Izabranici Zinedina Zidana ostvarili su tako 23. trijumf u sezoni i sada imaju šest bodova više od drugoplasirane Barselone.

Hihon je sjajno otvorio utakmicu i preko Čopa u 14. minutu poveo, međutim samo tri minuta trajalo je slavlje domaćina, pošto je Isko sjajnim solo prodorom u šesnaestercu izjendačio na 1:1.

U nastavku utakmice, Sporting ponovo dolazi do vođstva, kada Vesga u 50. minutu sjajnim udarcem glavom prebacuje Kika Kasilju.
Preslikana situacija desila se u drugom poluvremenu, pošto je Real posle devet minuta preko Morate poravnao rezultat.

Sreća nije bila na strani domaćina, pošto je Isko u 90. minutu sjajnim udarcem sa 16 metara matirao Kueljara, za konačnih Real 3, Hihon 2.

'Jorgandžije' srušile Vasiljevićevu Osasunu! Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu Osasunu sa 3:0 u utakmici 32. kola španske Primere.

Atletiko je treći na tabeli Primere sa 65 bodova, dok je Osasuna na poslednjem mestu sa samo 17 osvojenih bodova.

Golove za madridski tim postigli su Janik Karasko u 30. i 47. minutu i Filipe Luis u 61.

Atletiko je mogao u ubedljivije da slavi, ali igrači tog kluba u finišu meča nisu uspeli da iskoriste čak dva jedanaesterca u razmaku od jednog minuta.

Golman Osasune Salvatore Sirigu prvo je penal odbranio Karasku u 89. minutu, a potom i Tomasu minut kasnije.

Ekipa sa Visente Kalderona u narednom kolu gostuje Espanjolu, dok Osasuna dočekuje Sporting.

U ekipi Petra Vasiljevića srpski fudbaler Goran Čaušić odigrao je svih 90 minuta.

Nekada za šest godina, a sad za 15 dana! Fudbaler Atletiko Madrida postigao za 15 dana isto golova koliko i za prethodnih šest godina. "Jorgandžije" lako sa Osasunom.

U pitanju je Filipe Luis!

Fudbaler Atletiko Madrida u aprilu 2017. godine postigao je tri gola. Brazilac je bio strelac protiv Malage (2:0), zatim je Madriđanima doneo pobedu u duelu sa Real Sosijedadom (1:0), a priliku da zatrese mrežu nije propustio ni protiv Osasune (3:0).

Samo je "preskočio" Real Madrid (1:1).

Brazilski štoper je tako za samo 15 dana uspeo da ponovi rezultat koji je napravio u prethodnih sedam sezona!

April mu očigledno MNOGO prija! Od ukupno šest golova za Atletiko, čak pet je postigao u četvrtom mesecu.

Od trenutka kada je stigao u Atletko Madrid, u sezoni 2010/2011, Filipe Luis je prestao da daje golove, iako je prethodno u dresu Deportiva, s obzirom na to da je reč o igraču odbrane, često bio na listi strelaca.

Za prve četiri sezone na "Visente Kalderonu" postigao je samo dva gola. Posrećilo mu se protiv Real Sosijedada (3:0) 10. aprila 2011. i  Granade 14. aprila 2013, u pobedi "jorgandžija" 5:0.

Zatim su usledile tri sušne sezone, od kojih dve u Čelsiju. Bez realizacije! "Led je probio" u januaru prošle godine, kada je protiv Las Palmasa postigao vodeći pogodak. Atletiko je taj meč dobio 3:0.

U 32. kolu Primere Atletiko je kod kuće pobedio Osasunu - 3:0. Luis Filipe je "overio" pobedu postigavši gol za konačan rezultat. Prethodno je Janik Karasko dva puta tresao mrežu rivala, a zanimljivo da je Luis Filipe kod prvog gola bio asistent.

Barsa se ne predaje lako, ostaje u borbi za titulu! Fudbaleri Barselone slavili su na Kamp Nou protiv Real Sosijedada rezultatom 3:2

Ekipa Luisa Enrikea iako je bolje započela meč nije tako lako došla do tri boda.

Lionel Mesi je sa dva gola u 17. i 37. minutu doneo Kataloncima potrebno samopouzdanje, ali je Umitii samo pet minuta kasnije postigao autogol i smanjio rezultat.

Dva minuta kasnije, Barsa je ponovo imala dva gola prednosti posle pogotka koji je postigao Alkaser Pako, na asistenciju argentinskog napadača.

Međutim, Prijeto je u nadoknadi vremena šokirao navijače na Kamp Nou i smanjio prednost domaćina.

Vilijan Žoze uputio je sjajan pâs ka Prijetu, koji je ostao pred Ter Štegenom i lako ga savladao za 3:2.

Posle veoma zanimljivog duela u prvom delu meča, gde je viđeno pet golova, u drugom povremenu ekipe nisu uspele da dođu do gola i meč je završen pobedom Katalonaca.

Barselona je upisala 22. pobedu od početka španskog prvenstva i druga je na tabeli sa 72 boda, odnosno ima tri manje od prvoplasiranog Real Madrida uz meč više.

Real Sosijedad, na drugoj strani, zauzima sedmo mesto sa 52 boda.

Barsa je zaboravila težak poraz od Juventusa u Ligi šampiona (0:3) i upisala pobedu u Primeri protiv Real Sosijedada, ali daleko od toga da su odigrali dobar meč.

I u ovom meču je odbrana Barselone izgledala krajnje amaterski, ali je greške svojih defanzivaca ispravio Lionel Mesi na drugom kraju terena postigavši dva i asistirajući jednom za Paka, pa je tako poništio autogol Umtitija i pogodak Ćabija Prijeta.

Barsa nije dominirala ni u posedu lopte, gosti su bili ravnopravni i kada su u pitanju šanse, pa će nakon ovog meča Katalonci moći samo da kažu "važan je rezultat", a on je:

BARSELONA - REAL SOSIJEDAD 3:2 (3:2)

Počelo je šansama za Ojarzabala, ali ga je zaustavio nemački čuvar mreže, da bi loš start Barse popravio Lionel Mesi pogotkom sa oko 25 metara, snažno, levom nogom, po zemlji...

Real je tada pao u igri, a Argentinac je u 37. minutu duplirao vođstvo. Luis Suarez je odlično šutirao, srećno je odbranio Rulji, ali je lopta stigla do Mesija i on ju je "pospremio" u mrežu. Međutim, kada se mislilo da je Barsa "ubila" utakmicu, vraća se Sosijedad.

Nakon velike gužve u petercu Barse odlično se snalazi štoper Injigo Martinez koji napucava Samuela Umtitija, nakon serije driblinga, a od Francuza lopta ide u mrežu.

Mesi je minut kasnije bio kreator kada je asistirao Paku, a ovaj iz prve šansu pretvorio u gol, i tako dobro odmenio suspendovanog Nejmara, da bi u nadoknadi vremena odlično reagovao Ćabi Prijeto i opet doneo neizvesnost u meč, opet nakon loše igre odbrane.

U nastavku malo šansi, ali bolji je bio Sosijedad - no, na kraju isti rezultat kao na poluvremenu.